Hifi Studio
Hifi Outlet

Audioquest Cougar tonearm cable - RCA-RCA 1,5m

Audioquest Cougar tonearm cable - RCA-RCA 1,5m
Vaše cena s DPH10 380 Kč
Vaše cena bez DPH8 579 Kč
Kódqcougrcarca0015
Záruka24 měsíců
Dostupnost:
na dotaz
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Července:
na dotaz
Přepravní společností:
na dotaz

Jsou černější než noc, čistota, hladkost, svižnost a charisma zvyšuje jejich potenciál. S precedenty divokého zvířete se derou na trh a slibují lepší kabelové spojení. Tohle umí vytvořit a prezentovat jenom společnost AudioQuest - vyrábět s přidanou hodnotou, na základě nejmodernějších technologií a v tom nejpokročilejším designovém pojetí. S patentově chráněným Dielektric-Bias systémem přinášejí kabely Cougar takovou úroveň jasnosti, jenž v této kategorii a za tuto cenu je zcela neobvyklá. Třešničkou na dortu kvality je technologie Perfect-Surface Copper, což navyšuje výkonnost kabeláže nad ostatní.

V čem spočívá solidnost materiálu

Solid Perfect-Surface Copper+ Conductors aneb PSC+ znamená skutečně perfektní měděný povrch a k tomu ještě něco navíc. Ono plus zahrnuje překvapivě hladký a čistý povrch. Tato nová technologie je patentem společnosti AudioQuest, užitím a zpracováním kovu je chráněn povrch drátu v každé jeho specifikaci. PSC + se zrodil s použitím výjimečné technologie pro ultra-čistou měď. Výsledný zvukový efekt na té nejvyšší úrovni je samozřejmostí a prioritou. PSC + hravě zdolává všechny dříve užívané měděné kovy a dodává tak kabelům Cougar pod taktovkou skvělého výrobce precedentní postavení.

Co znamená Foamed Polyethylene

FPE neboli pěnová polyethylenová izolace se týká technologické úpravy.  Kterýkoli pevný materiál, náležící k vodiči je vlastně součástí nedokonalého obvodu. Při izolaci drátu a plošných materiálových spojů je absorbována energie, což znamená ztrátu. Část této energie se však ukládá, a poté uniká v podobě zkreslení. Typ Cougar však užívá vzduchem plněnou polyethylenovou izolaci - vzduch pohlcuje minimum energie a zároveň polyethylen má velice malé ztráty, výsledný profil zkreslení je nad očekávání. 

Dielectric-Bias System

Tento inovativní postup společnosti Audioquest je patentovaný. Jde o nestrannou izolaci, jenž zpomaluje signál jinak, než bývá zvykem. DBS pracuje s velmi silným stabilním elektrostatickým polem a organizuje molekuly izolace. Tak je eliminována kumulace energie v izolaci, zvuk se vyznačuje mnoha novými detaily a nečekaným dynamickým kontrastem.

Carbon-Base 2-layer Noise-Dissipation System

NDS je technologie, týkající se rozptylu hluku. Tento systém účinně zachycuje rušení rádiových frekvencí a šumu, který je nežádoucí.

Inovace neminula ani konektory

Cougar je tichý dravec, která je na trhu žhavou novinkou. S pomocí promyšleného designu, jímž je taktéž eliminováno zkreslení, způsobené kontaktem uvnitř většiny svíček. Koncovky typu RCA (cinch) jsou hlavními složkami kabeláže, jejich detaily jsou jemnější a přidávají tak kabelům typu Cougar na zvukové čistotě, jasnosti a dynamičnosti.

AudioQuest – spolehlivý partner

Kabelový sortiment může být různých značek. Tento špičkově vytvořený modul má však na svědomí americká renomovaná společnost, kterou založil mladý, talentovaný fajnšmekr William „Bill“ Low. Od mládí miloval hudbu a umění, zabýval se zkoumáním kabelů a hi-fi produktů. Věděl, že propojovací kabely jsou zjevně hlavní příčinou zkreslení v signálu, načež začal pracovat na systému inovací a modifikací, jenž vedly účelně ke zdokonalení kabeláže, její konstrukce, výběru materiálů, a potažmo i k lepší celkové kvalitě. V roce 1980 William „Bill“ Low produkuje kabely po celé Jižní Kalifornii a později zakládá společnost AUDIOQUEST. Jeho zboží proniklo do USA, poté bylo rozšířeno do celého světa. Moderní doba rozvoj nezpomalila, naopak jej urychlila a úspěch se znásobil. Nyní patří společnost k čelním výrobcům vysoce výkonných, kvalitních audio video kabelů a mnoha dalšího high-end hi-fi sortimentu.

Důležité informace:

  • S přídavkem DBS je Cougar kabel mimořádně kvalitní pro svou cenovou kategorii
  • Vodičem je měď s perfektním povrchem - PSC+
  • DBS - Dielectric-bias system - systém vytvářející elektrostatické pole, které organizuje molekuly izolace a odstraňuje zpoždění signálu
  • Izolace tvořená pěnovým polyethylenem
  • 2 vrstvý, karbonový systém pro eliminaci šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Za studena svařované konektory
  • 2x zlacených RCA do 2x zlacených RCA
  • Délka kabelu: 1,5 metru