Audioquest Diamond HDMI

Bezprecedentní High-End HDMI kabel pro 4K a 8K, s vodiči z čistého stříbra, technologií stínění NDS a systémem DBS.
Audioquest Diamond HDMI
Audioquest Diamond HDMI
Audioquest Diamond HDMI
Audioquest Diamond HDMI
Audioquest Diamond HDMI
Kód0030235VýrobceAudioquestZáruka24 měsíců
Potřebuji poraditTisknoutPřidat k oblíbeným

V sekci HDMI kabelů z dílny amerického výrobce AudioQuest vyniká špičkový diamant. Mezi svými vrstevníky je skutečným drahokamem, a to zejména pro nejvyšší výkon, nejnižší zkreslení,  perfektní stříbrný povrch vodiče. Stříbro je ideální pro svou vysokou vodivost. S jemnými stříbro černými konturami opletení upoutává svým designem, a i přes svou vyšší cenu je unikátem, který u náročných zájemců vzbuzuje velký zájem.

Povrchová úprava kabelu

PSS technologie (Perfect-Surface Silver) představuje 100% stříbrný povrch vodičů, ve výsledku vyniká hladkostí a pevností. Plné vodiče brání interakcím, hlavním příčinám zkreslení kabelu. Dále je minimalizováno zkreslení způsobené na hranicích zrn, jež jsou v kovovém vodiči, dále je omezena tvrdost a výrazně zvýšena přehlednost, oproti OFHC, OCC, 8N a dalším materiálům.

Jistota polyethylenové izolace

Pěnová PE izolace drátu a plošných spojů je důležitým aspektem v případě eliminace ztrát. Typ HDMI Diamond využívá vzduchem plněnou izolaci, protože vzduch absorbuje minimum energie, dokonce i polyethylen je nízkoztrátový.

Technologické inovace

Na bázi uhlíku funguje inovace v podobě třívrstvého rozptylového systému NDS. Noise-Dissipation System má 100% pokrytí, je prevencí zachycení rádiových frekvencí a rušení. Díky kovu a uhlíku je eliminován vliv RFI, rušivých vnějších vlivů. Dielectric-Bias System (DBS) je patentovanou technologií, která je založena na nestranné izolaci. Díky ní se vytváří silné a stabilní elektrostatické pole, jenž organizuje molekuly izolace. Dielektrikum a polyethylen o vysoké hustotě, odstranění šumu i praktické opláštění dávají kabelu Diamond velký akční potenciál.

Datová kapacita

Ne všechny kabely HDMI mohou přenášet plné 18Gbps údaje, které jsou potřeba pro optimalizaci současných 2.0 HDMI zařízení. Přestože nyní neexistuje 4K/ 60 4:4:4 software, mohou být mnohé zdroje nastaveny na upsample. Vysokorychlostní datová kapacita je dána normami a schopnostmi HDMI, je známo, že všechny generace jsou zpětně kompatibilní. Všechny AudioQuest kabely jsou zajímavé tím, že překračují požadavky pro veškeré HDMI 2,0 / HDCP 2.2 datové toky, včetně 4K UltraHD, HDR a Blu-ray Ultra HD.

AudioQuest a hodnocení produktů

Faktem je, že veškeré HDMI kabely s délkou do 8 m jsou označovány jako High Speed s Ethernetem. Typy od 12 do 20 m jsou známy jako Speed typu Standard s Ethernetem. Funkční je taktéž směrovost kabelů, protože všechny zvukové kabely jsou směrové. Správný směr určují šarže kovových vodičů, používané v daných typech audio kabelů. Veškeré signálové vodiče jsou pod kontrolou, včetně použití v Audio Return Channel, v opačném směru, za účelem zajistit ten nejlepší možný výkon. Konektory jsou opatřeny šipkami, určením směru je zajištěna absolutní kvalita těchto high-endových produktů.

Produkce míří do celého světa

Na počátku všeho stál zakladatel americké společnosti – William Low. Tento muž se zájmem o hudbu, umění, akustiku a audio vybavení se brzy dobral prvních výsledků v podobě vylepšených kabelů. S pomocí inovativních postupů, modifikací, vynikajících materiálů a nových technologií začal se svým týmem profesionálů vyrábět audio sortiment, jenž v současné době dobývá světový trh. Zájem o špičkové kabely i jiné příslušenství či produkty neustává, AudioQuest se ocitl na špičce produkce, přičemž renomé společnosti je zasloužené. I nároční audiofilové ocení precizní zpracování či nadčasovost produktů, které jsou na vysoké kvalitativní úrovni.

Důležité informace:

  • Ověřený High Speed HDMI kabel
  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC) a potažen stříbrem (stříbro tvoří 10% vodiče)
  • DBS (Dielectric bias- system)
  • 3 vrstvý karbonový systém na pohlcování šumu (NDS)
  • Kabel dosahuje minimálně 18 Gb/s datového toku
  • Podpora 1080/120Hz, 4K UHD a 3D
  • Ethernet a Audio-Return Channel (ARC)
Varianta1,0 m;1,5 m
VýrobceAudioquest
Popis
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.