GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"

Referenční reproduktor pro centrální kanál domácího kina - vlajková loď GoldenEar Technology.
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
Novinka
Doprava zdarma
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter Reference - Referenční centrální reproduktor, 4 x 5,25"
Na objednávku
54 990 Kč 45 446 Kč bez DPH

Pro bližší informaci o dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
KódescrPN VýrobceGoldenEarZáruka24 měsícůEAN092592013001

 

Referenční reproduktor pro centrální kanál domácího kina - vlajková loď GoldenEar Technology


 

O značce GoldenEar Technology

 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil jako poslední počin v roce 2010 značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

 

Centrální reproduktor je alfa a omega vícekanálového systému

 

SuperCenter Reference je nejvyšší model z trojice nabízených centrálních reproduktorů společnosti GoldenEar. Jedná se o vysoce výkonný středový reproduktor vhodný pro systémy domácího kina nejvyšší kvality. Je navržen tak, aby dokonale doplňoval a ladil se sloupovými reproduktory Triton a regálovými  Aon, a to jak po zvukové stránce, tak  designově. Sofistikovaný průmyslový design je atraktivní i funkční, minimalizuje zdánlivou velikost a zároveň zvyšuje akustický výkon. Tyto vlastnosti samozřejmě dokáže uplatnit i v kombinaci s reproduktory jiných značek.

 

„FANTASTICKÝ … výkon je za všech okolností vynikající“

Gabe Lowe - Secrets of Home Theater

 

Zvukově nabízí SuperCenter Reference maximálně realistickou a detailní prezentaci s vysokým rozlišením a širokou otevřenou scénou. Protože právě centrální kanál přenáší podstatnou část zvukových informací, jedná se tak o velmi důležité atributy potřebné pro vytvoření dokonalého systému domácího kina. Přesvědčivé podání dialogů pomáhá do značné míry definovat celkový hudební nebo filmový zážitek a SuperCenter Reference má díky svému dynamickému rozsahu všechny předpoklady pro splnění i těch nejnáročnějších požadavků na kvalitu zvukového výkonu.

 

Technologie SuperCenter Reference

 

SuperCenter Reference je široký téměř 90 cm a je osazený čtyřmi 5,25" dopředu směrovanými referenčními středo-basovými měniči s vysokým rozlišením a nově navrženou strukturou magnetu Focused Field, která lépe směruje pole magnetu do mezery kmitací cívky. Střední a basové frekvence jsou tak za všech okolností adresné a transparentní s nebývale širokým rozptylem.

Uprostřed, v rámci uspořádání D'Appolito je umístěn specifický výškový reproduktor GoldenEar Reference High Velocity Folded Ribbon. který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Zvlněný pásek je umístěn v silném magnetickém poli neodymových magnetů a měnič má relativně vysokou charakteristickou citlivost. Pohybující se hmota pásku je minimální, a tak je možné docílit toho, že horní mezní kmitočet je 35 kHz. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. Referenční vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou obsahuje u SuperCenter Reference o 50 % více materiálu neodymových magnetů ze vzácných zemin než výškové reproduktory HVFR používané u ostatních modelů Triton. Tím je ještě dále zlepšena přechodová odezva a jemné měkké výšky s realistickým leskem, ale beze stop tvrdosti, sykavosti nebo strmosti.

 

Tři planární pasivní zářiče směrované nahoru a sofistikovaný lineární fázový crossover využívají plně symetrickou technologii a přesné filmové kondenzátory. Symetrická topologie mimo jiné snižuje rozptylovou kapacitu v magnetickém obvodu s výsledkem dramaticky lepší srozumitelnosti. Existují tři samostatné vnitřní komory - větší střední pro dva 5,25" měniče optimalizované pro střední frekvence až do 3300 Hz + výškový reproduktor a jeden větší 7" x 10" pasivní zářič. Dvě menší boční komory pak každá obsahují speciální 5,25" reproduktor navržený pro nízkofrekvenční odezvu v pásmu až do 500 Hz, ve spojení s jedním z menších pasivních zářičů 6,75" x 8". Díky tomuto uspořádání kvadratické planární nízkofrekvenční zářiče rozšiřují basovou odezvu a zároveň poskytují středo-basovým měničům ideální akustické zatížení a tlumení. 

„Pokud hledáte NEJLEPŠÍ REPRODUKTOR STŘEDOVÉHO KANÁLU, pak je vaše hledání u konce.“

Robert Kozel - Home Theater and High Fidelity

Design

 

Originální design lichoběžníkové skříně SuperCenter Reference se spodní širší základnou pomáhá udržet maximální tuhost ozvučnice a eliminovat tak vznik stojatého vlnění. Reproduktor lze umístit buď na speciální stojan nebo přímo pod displej např. na polici. Pro tento případ můžete na spodní stranu jednoduše instalovat 4 mosazná pouzdra se závitem pro 4 gumové nožky - vše je součástí dodávky. Kromě bočních stěn je povrchová úprava tvořená praktickou černou tkaninou, které má vynikající průzvučné vlastnosti a zároveň působí decentně a esteticky. 

   

 

ODKAZY


 

"...Obsah středového kanálu byl vykreslen čistě a jasně a dialogy byly prezentovány jasně a soustředěně, bez ohledu na zdrojový materiál..."

AV Nirvana  

 

Recenze AV NIRVANA (EN)

 

Odstínčerná
VýrobceGoldenEar

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

  • Doporučený výkon zesilovače: 20 - 350 W

  • Středobasový reproduktor: Čtyři 5,25", liitinový koš

  • Výškový reproduktor: Vysokorychlostní výškový reproduktor REFERENCE se skládanou páskou (HVFR™)

  • Planární subbasové měničeDva kvadratické 6,75" x 8" + jeden 7" x 10"
  • Impedance: 4 Ω (nominální), kompatibilní s 8 Ω

  • Citlivost: 91 dB

  • Frekvenční odezva33 Hz - 35 kHz

  • Rozměry reprosoustavy (š x h x v): 889 mm x 280 mm x 146 mm (výška včetně podstavy)

  • Hmotnost: 14 kg

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.