Hifi Studio
Hifi Outlet

LP Billy Joel - 52nd Street

LP Billy Joel - 52nd Street
Vaše cena s DPH850 Kč
Vaše cena bez DPH702 Kč
Kód9lpBilJoel
Záruka24 měsíců
Dostupnost:
Na dotaz
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Července:
na dotaz
Přepravní společností:
na dotaz

BILLY JOEL - "52nd Street"

 

Šesté studiové album amerického zpěváka a skladatele vydané 12. 10. 1978 je pokračováním úspěšného průlomového alba The Stranger. Joel se pokusil nahrát album se svěžím zvukem a přizval si proto na pomoc několik jazzových hudebníků. Výsledkem bylo prvenství v žebříčku Billboard (první ze 4 Joelových alb) a dvě ceny Grammy.  Tři písničky z tohoto alba se dostali do TOP 40 v USA. Zajímavostí je, že toto album bývá aznačováno jako vůbec první hudební titul vydaný na nasiči CD (1982). V souladu s touto tradicí se také objevilo jako první vydaný titul na LP v katalogu SONY po jejím návratu k výrobě vinylových desek.

 

Název alba je odkazem na 52. ulici v New Yorku, kde se nacházelo jeden z vyhledávaných jazzových klubů a nacházelo se tam i studio kde Joel nahrával toto album (pouhý blok od budovy CBS).

 

1979 – album bylo vybráno kritiky jako ALBUM ROKU a Billy Joel dostal ocenění za nejlepší mužský vokální výkon. Ve stejném roce byla píseň “Honesty” z tohoto alba mezi nominovanými na Grammy jako píseň roku.