Naše prodejny AQ audio studio jsou do odvolání v provozu pouze pro osobní odběr zboží z eshopu a příjem/výdej servisních zakázek..

LP Miles Davis - Sketches of Spain

Sketches Of Spain (obrazy Španělska) je fanoušky a kritiky široce považováno za jedno z nejlepších alb M. Davise.
LP Miles Davis - Sketches of Spain
LP Miles Davis - Sketches of Spain
LP Miles Davis - Sketches of Spain
LP Miles Davis - Sketches of Spain
1 399 Kč 1 156 Kč bez DPH
Na dotaz
Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kód9lpmdavissketofspVýrobceProjectZáruka24 měsíců

MILES DAVIS – “Sketches Of Spain”

 

Sketches of Spain je studiové album amerického trumpetisty Milese Davise. Nahráno bylo při dvou frekvencích 20. listopadu 1959 a 10. března následujícího roku v newyorském studiu Columbia 30th Street Studio. Bylo nahráno za výrazné pomoci Gila Evanse, který skladby zaranžoval a dirigoval. Album je složené ze tří španělských a dvou Evansových skladeb. Vyšlo v červenci 1960 u vydavatelství Columbia Records.

 

Audifilský lis alba spojuje Milese Davise s aranžérem a skladatelem Gilem Evansem, s nímž spolupracoval na několika dalších projektech, na programu skladeb z velké části odvozených ze španělské lidové tradice. Úvodní skladba, zabírající téměř polovinu nahrávky, je aranž Evanse a Davise z adagio movement of Concierto de Aranjuez, koncertu pro kytaru současného španělského skladatele Joaquína Rodriga. Miles Davis zde hraje na lesní roh a později na trubku. Pokouší se zde propojit různé hudební styly.

 

Sketches Of Spain (obrazy Španělska) je fanoušky a kritiky široce považováno za jedno z nejdostupnějších alb Davisovy kariéry. Je zde méně improvizace než na většině jeho ostatních prací. Davis odpověděl na otázku časopisu Rolling Stone, zda je Sketches of Spain něco jiného než jazz, velmi jednoduše: „Je to hudba a líbí se mi to“

  

1. Concierto De Aranjuez
2. Will O’ The Wisp
3. The Pan Piper
4. Saeta
5. Solea

VýrobceProject
Popis