LP Rachmaninoff - Symphonic Dances

Pozoruhodné dílo Sergeje Rachmaninoffa vydané v audiofilské verzi na 200 g vinylové desce. referenční nahrávka.
LP Rachmaninoff - Symphonic Dances
LP Rachmaninoff - Symphonic Dances
LP Rachmaninoff - Symphonic Dances
Na objednávku
1 259 Kč 1 040 Kč bez DPH

Pro bližší informaci o dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kód9lprachmaninoffsdVýrobcePro-JectZáruka24 měsícůEAN030911150419

Rachmaninoff - Eiji Oue, Minnesota Orchestra – Symphonic Dances / Vocalise

  • 200 g virgin vinyl
  • Rychlost 33 rpm
  • Referenční nahrávka

V Reference Recordings mnoho let hledali po celém světě nejlepší možné zařízení pro mastering, pokovování a lisování vinylových desek, aby mohli znovu vstoupit na trh s LP. Nyní získali výrobní řetězec, který jim umožňuje vyrábět LP splňující jejich vysoké standardy, které uspokojí požadavky jejich náročných zákazníků.

Mastering se provádí poloviční rychlostí, aby byla zajištěna maximální přesnost. Řezací systém má zakázkovou elektroniku od Nelsona Passa. Přímá signální cesta neobsahuje žádnou kompresi, vyrovnávání nebo zbytečné obvody. Hlavní inženýr RR a technický ředitel, „Prof.“ Keith Johnson konzultoval návrh systému a pomohl s přestavbou řezačky a elektroniky, kterou vlastní a provozuje dlouholetý expert na mastering Paul Stubblebine. "Prof." Johnson prohlásil, že výsledek je srovnatelný se záznamem na magnetické pásky!

Po úspěšném zvládnutí masteringu, čelily v Reference Recordings obtížnému úkolu - vybrat nejlepší zařízení pro pokovování a lisování pro výrobu disků. V nové továrně na výrobu kvalitních záznamů v Salině v Kansasu našli dokonalého partnera, a mohou zde využívat mnoho jedinečných technik a funkcí, které jasně odlišují QRP od ostatních lisoven. 200 gramové luxusní vinylové výlisky od QRP jsou opravdu výjimečné.

V závislosti na délce záznamu jsou některá vydání řezána při 45 ot / min, jiná při 33-1 / 3 ot / min. Neobvyklou vlastností nových RR masteringů je tzv. „FDS finish“, kdy konec každé strany má 30 sekundový pruh tichých drážek poskytují čas na zvednutí ramene před koncem záznamu.


Poznámka: Poloviční rychlost masteringu zahrnuje proces snímání, při kterém je původní záznamový master přehráván přesně poloviční rychlostí, použité při nahrávání. Přesná řezačka je pak načasována přesně na polovinu rychlosti přehrávání. Tento proces vlastně využívá dvakrát tak dlouhý čas pro vyřezání drážky, která je pak daleko preciznější a dokonalejší. Poloviční rychlost masteringu umožňuje čistší reprodukci a také lepší vysokofrekvenční odezvu zasahující do ultrazvukové oblasti.

Dílo:

 

Rachmaninoff složil symfonické tance čtyři roky po své třetí symfonii, většinou na panství Honeyman, "Orchard Point", v Centerport v New Yourku, s výhledem na Long Island. 

 

Původní název byl Fantastic Dance s tituly "Noon (Poledne)", "Twilight (Soumrak)" a "Midnight (Půlnoc)". Zatímco skladatel na konci srpna 1940 napsal dirigentovi Eugene Ormandymu, že skladba byla dokončena, rukopis finální verze byl dokončen v září a říjnu 1940. Premiéra pak proběhla 3. ledna 1941. 

 

Práce je plně reprezentativní pro pozdější styl skladatelových měnících se harmonií se zaměřením na jednotlivé instrumentální odstíny, zvýrazněné použitím saxofonu v úvodním tanci. 

Tyto Symfonické tance spojují energické rytmické sekce, připomínající Stravinského Svěcení jara, s některými z nejbujnějších harmonií skladatele. Rytmická živost, charakteristická pro Rachmaninoffovu pozdní tvorbu, zde vystupuje v ještě větší míře. Přestože není znám žádný rukopis pro balet, ještě to neznamená, že by název zněl nesmyslně, vzhledem k Rachmaninoffově pozoruhodné paměti. Dokázal si pamatovat a přehrávat přesně kusy, které slyšel před lety, dokonce i ty, které slyšel pouze jednou.

 

Práce je pozoruhodná díky použití altového saxofonu jako samostatného nástroje. Byl zjevně poučen o jeho použití americkým orchestrátorem a skladatelem Robertem Russellem Bennettem. Skladba obsahuje několik citací z dalších děl Rachmaninoffa a lze ji považovat za shrnutí celé jeho kariéry skladatele. První tanec končí upravenou citací z jeho nešťastné První symfonie (1897), která je zde nostalgicky vykreslená. Strašidelný druhý tanec byl v některých náčrtcích nazýván „soumrak“. Závěrečný tanec je jakýmsi zápasem mezi tématem smrti a vzkříšení a ve skutečnosti vypráví o truchlícím objevu Kristova prázdného hrobu a vzkříšeného Pána).

 

1. (Non) allegro (C minor - C major)

2. Andante con moto (Tempo di valse) (G minor)

3. Lento assai - Allegro vivace - Lento assai. Come prima - Allegro vivace (D minor - D major)

VýrobcePro-Ject
Popis
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.
XNa vašem soukromí nám záleží
Náš web obsahuje pouze technická cookies, nutná pro jeho ovládání
OK