Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC

High-end MC přenoska pro nejnáročnější audiofily.
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Pro-Ject Pick It MC 9 - High-End gramofonová přenoska typu MC
Skladem Červenka 1 ks
34 990 Kč 28 917 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:pondělí 22.7.Přepravní společností:úterý 23.7.
Kód9ppickMC9PN VýrobcePro-JectZáruka24 měsícůEAN9120129862813

 

High-end MC přenoska pro nejnáročnější audiofily


  

Je všeobecně známo, že každá přenoska má jiný zvukový charakter, ale všechny sledují stejný cíl = zachování přesné a živé reprodukce. Pick-it MC9 je nejvyšší model z řady MC gramofonových přenosek produkovaných společností Pro-Ject. Cílem návrhu bylo vyvinout přenosku, která technicky i tonálně odpovídá nejvyšším nárokům a představám audiofilů. Pick it MC9 prezentuje hudbu s dokonalou přesností a detailní zvuková scéna, vysoká dynamika a muzikálnost jsou jen některé z klíčových vlastností této přenosky, která je optimalizována pro vysoce dynamickou hudbu, jako jsou jazz nebo klasická hudba. Pozornost k detailu a živý autentický zvuk ale jistě ocení i příznivci ostatních hudebních směrů, kteří preferují výbušnost a přesnou prezentaci.

 

Technické detaily


Pick it MC9 má specificky broušený eliptický hrot „Special-Elliptical“, který dokáže ideálně zachytit všechny nuance drážky gramofonové desky. Hliníková konzola je kryogenně ošetřena. Proces zmrazení mění krystalovou strukturu, zvyšuje tuhost a zároveň optimalizuje přilnavost diamantového hrotu ke konzole. Samotný hrot je na konzole v mírném úhlu a výsledkem je zlepšená schopnost přenosu signálu. Magnetický systém cívky s quadratickým profilem je vyroben společností ARMCO z ultra čistého železa prémiové kvality Telar 57 s lineárním měděným vinutím 6N. Výsledkem je výstupní napětí 0,35 mV, které je vhodné pro jakýkoli MC phono předzesilovač. Doporučená přítlačná síla je 1,8 g / mN.

 

Design


Pouzdro Pick it MC9 je vyrobeno z černého eloxovaného hliníku, který zajišťuje vynikající tuhost a stabilitu konstrukce. Díky standardnímu 1/2" uchycení lze přenosku snadno instalovat pomocí horních závitových montážních otvorů. Přiloženou transparetní krytka zajišťuje bezpečnou ochranu hrotu a lze ji zespodu snadno sejmout nebo v případě potřeby opět jednoduše nasunout na přenosku.

 

Pro tuto přenosku byly selektivně vybrány pouze nejkvalitnější komponenty z Japonské produkce a montáž s přísnou kontrolou kvality probíhá v Evropě, aby byla zajištěna nejvyšší možná kvalita zvuku a dokonale lineární frekvenční odezva.

 

Přenoska Pick It MC9 bude podávat příkladný výkon ihned po instalaci, ale svého plného zvukového potenciálu dosáhne cca po 30 hodinách přehrávání. Životnost při pravidelné údržbě je cca 2000 hodin.

 

 

Jasné doporučení ve středním cenovém segmentu“

"...Přenoska Pro-Ject MC9 nás zaujala vysokým rozlišením, rychlostí a podmanivou reprodukcí vokálních partů. Miluje všechny druhy hudby a zvláště lidský hlas, který vždy zůstává upřímný a vyvážený.

„Audio Stereoplay“ Německo, 06.2024 / recenzent: Alexander Rose-Fehling 

 

Nezapomeňte na detaily

 

Při hledání vysoce kvalitní Hi-Fi přenosky je v zásadě zřejmé, že skutečné High End systémy téměř výhradně používají princip s pohyblivou cívkou. Vzhledem k nižší váze pohyblivých součástí, kdy pohybující se cívka je mnohem lehčí než pohybující se magnet, je výsledkem dynamický a detailní zvuk s minimálním zkreslením. Nižší hodnota výstupního napětí může být kompenzována použitím vysoce kvalitních phono předzesilovačů. Další výhodou je, že vzhledem k velmi nízké impedanci jsou zdroje rušení (např. šum) velmi účinně potlačeny. Pokud Váš phono přezesilovač disponuje variabilní volbou nastavení impedance (jako např. Phono Box DS3,Tube Box DS3 nebo Phono Box RS2). jsou jeho možnosti nastavení velice široké.

 

Součásti dodávky jsou v balení všechny potřebné nástroje - šrouby a imbusové klíče nutné k montáži MC9. Pro správné nastavení přenosky a dosažení nejvyššího možného výkonu doporučujeme využít speciální váhu a šablonu, např. „Measure it“ a „Align it“.

 

Symetrické zapojení

 

Po připojení gramofonou pomocí symetrického kabelu Pro-Ject  lze získat s přenoskou MC9 skutečně plně symetrickou signálovou cestu a maximalizovat zvuk ze svého gramofonu. Velkou výhodou symetrického připojení je schopnost odstranit zachycený šum a rušení. Pro-Ject řada kabelů „True balanced" podporuje plně symetrické připojení vašeho gramofonu s přenoskou typu MC ke kompatibilnímu gramofonovému předzesilovači např. Pro-Ject Phono Box S3 BPhono Boxu DS3 B nebo Tube Box DS3 B.

 

VýrobcePro-Ject

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

Typ přenosky: MC s pohyblivou cívkou - nízký výstup

Typ hrotu: Speciální eliptický / Nude

Hmotnost: 9,6 g 

Rádius špičky hrotu: 5 x 150 μm

Výstupní napětí při 1 kHz: 0,35 mV (3,54 cm/s)

Separace kanálů při 1 kHz: 35 dB

Schopnost sledování při 315 Hz: 70 μm

Frekvenční odezva: 20 - 20,000 Hz ± 1 dB

Rozsah přítlačné síly: 1,6 - 1,9 g

Doporučený přítlak: 1,8 mN / g

Sledovací úhel: 20°

Vynutí cívky: 6N měď s vysokou čistou

Doporučený zatěžovací odpor: 100 - 470 Ω

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.