AQ Akustický tlumící panel dub 1A - kulaté a oválné otvory

Akustický tlumící panel o velikosti 60 x 60 cm pro úpravu akustiky v interiéru.
AQ sound panel
AQ sound panel
AQ sound panel
Na objednávku
2 990 Kč 2 471 Kč bez DPH

Pro bližší informaci o dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kód0sp1aPNkolečko, oválVýrobceAcoustique QualityZáruka24 měsícůEAN8595122708009

 

Tlumící akustický panel - jednoduché řešení pro prostory s problémovou akustikou


  

Prostorová akustika má zásadní vliv na pocit pohody v místnosti. V místnosti se špatnou akustikou je obtížné řečníkovi rozumět. V prostoru se špatnou akustikou se řečníkovi i velice obtížně mluví, je totiž nepříjemné vnímat výraznou deformaci vlastního hlasu a dlouhý dozvuk. Pokud se ve špatně realizovaném prostoru pokouší konverzovat více osob najednou, dochází k jevu známému z mnoha restaurací. Protože není vypravěči rozumět, snaží se mluvit nahlas, o to samé se ale snaží i ostatní konverzující v místnosti a výsledkem je příšerná kakofonie, vzrůstající pocit únavy, u některých osob doprovázený bolestmi hlavy. Hudební produkce v akusticky neupraveném prostoru bývají naprosto nešťastné, obvykle končí rozhořčením muzikantů i posluchačů. Obdobná situace je pak v domácích poslechových prostorách. Do zvukové aparatury můžeme investovat desetitisíce a statisíce, nicméně pokud akustické vlastnosti místnosti jsou nevhodné, bude zvuk stále rozmazaný a není šance na přesnou prezentaci stereofonního prostoru.

 

Firma AQ jako výrobce kvalitních reprosoustav vždy stála před potřebou realizace akustických úprav v poslechových prostorách. Často jsme byli nuceni realizovat akustické úpravy pro naše potřeby a naší výhodou bylo technické vybavení, které nám umožňuje prostorovou akustiku měřit a výsledky úprav objektivně hodnotit. Na základě více než 20 let našich zkušeností jsme navrhli vlastní AQ Akustický tlumící panel. Nejdříve pro firemní potřeby a po zjednodušení způsobu instalace jsme se jej rozhodli uvolnit i pro potřeby našich zákazníků a fandů dobrého zvuku.

 

  • Celý panel je navržen jako tlumící rezonanční panel, tato vlastnost se projevuje primárně v oblasti nižších frekvencí – cca 570 Hz.
  • Na čelní stěně panelu je pole otvorů, za otvory je akustická tkaninakamenná tlumící vata. Význam toho prvku se projeví převážně na frekvencích od 4 250 Hz do 17 kHz.
  • Čelní stěna není rovnoběžná se zadní stěnou panelu. Aplikace tohoto prvku potlačuje vznik stojatých vln na paralelních plochách v místnosti. Význam tohoto prvku je v plném akustickém spektru.

 

Panely mohou být instalovány na stěny i na strop. Vhodná aplikace nemusí znamenat pokrytí celé stěny, podle výchozího stavu akustiky je možné je umístit na část plochy, lze využít šachovnice a vzory. Aplikace je snadná. Panel je samonosný, na zadní stěně je čtveřice upevňovacích otvorů. Otvory jsou uzpůsobeny k zajištění v zavěšené poloze a díky jejich provedení je možné je orientovat ve všech směrech. Pro montáž na strop lze použít verzi se skrytým bočním zajištěním.

 

Parametry:

- šířka: 600 mm

- výška: 600 mm

- tloušťka: 120 / 80 mm

- hmotnost: 6,5 kg

 

Cena za 1 kus

 

 

ODKAZY


 

Video na youtube (CZ)

 

 
VýrobceAcoustique Quality

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

- šířka: 600 mm

- výška: 600 mm

- tloušťka: 120 / 80 mm

- hmotnost: 6,5 kg

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.
XNa vašem soukromí nám záleží
Náš web obsahuje pouze technická cookies, nutná pro jeho ovládání
OK