Pro-Ject X2 B Satin black + Ortofon Quintet RED

Audiofilský gramofon s 9 " ramenem z uhlíku, 2 kg těžkým akrylovým talířem a symetrickým výstupem mini XLR a MC přenoskou.
Pro-Ject X2 B + Ortofon Quintet RED
Pro-Ject X2 B + Ortofon Quintet RED
Pro-Ject X2 B + Ortofon Quintet RED
Skladem Červenka 1 ks
39 990 Kč 33 050 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:pondělí 17.6.Přepravní společností:úterý 18.6.
Kód9px2bsbloqrPN VýrobcePro-JectZáruka24 měsícůEAN9120122293331

 

Pro-Ject X2 B představuje gramofon s luxusní konfigurací, symetrickým výstupem mini XLR a MC přenoskou Ortofon.


  

V roce 1991 Pro-Ject odstartoval revoluci v Hi-Fi a představil startovní gramofon Pro-Ject P1. Nový nízkorozpočtový High-End gramofon v době, kdy dominoval formát CD. Proti všem předpokladům se tím podařilo znovu oživit zájem o analogový zvuk, ačkoli se v tomto období, ostatní otáčeli k analogu zády. Úspěch byl postaven pouze na třech kritických filozofiích:

 

  • Jednoduchá, ale technicky dokonalá konstrukce
  • Vysoce kvalitní hodnotné materiály
  • Plně ruční výroba zkušenými techniky v Evropě

 

Nový X2 B je založen na stejném konceptu jako legendární P1, avšak je zdokonalený v každém aspektu díky moderním materiálům a novým výrobním metodám.

 

  • Materiály použité pro výrobu jsou mnohem kvalitnější, ale také dražší.
  • Použité komponenty jsou mnohem těžší, robustnější a masivnější, což přináší vyšší výkon a lepší odolnost vůči vibracím.

 

Konstrukce X2 B je pečlivě vyladěna a tento model je navíc doplněn o speciální symetrický výstup s konektorem mini XLR. Nabízí tak možnost propojení s profesionálními parametry, dosud nevídanými v této cenové třídě. Pro plné symetrické připojení je nutné gramofon připojit vhodným kabelem k předzesilovači se symetrickými vstupy - např. Pro-Ject PHONO BOX S3 B nebo PHONO BOX DS3 B.

 

 

SYMETRICKÉ PROPOJENÍ GRAMOFONU

 

Gramofony jsou dnes ovlivněny rušením mnoha elektromagnetických polí. Příčinou jsou bezdrátové sítě a řada elektronických zařízení v moderní domácnosti. Propojení mezi gramofonem a zesilovačem přes RCA kabel je na toto rušení extrémně náchylné. Tento tzv. „elektrosmog“ může nepříznivě ovlivnit slabý phono signál a být příčinou šumu při přehrávání hudby. Symetrické připojení je zárukou, že získáte signál bez rušení, zvýšenou dynamiku a nižší hladinu šumu. 

 

PŘEDNOSTI GRAMOFONU PRO-JECT X2 B

 

X2 B má šasi vyfrézované z jednoho kusu MDF s vysokou hustotou a díky tomu významně redukuje veškeré nežádoucí rezonance. Vysoká hmotnost gramofonu X2 B je velmi důležitá, protože se podílí na výsledné detailnější a přesnější reprodukci. Do šasi je integrován sofistikovaný obvod DC / AC generátoru, který v kombinaci s řízenou regulací otáček, zaručuje konstantní napájení pro hladké a stabilní otáčení motoru. Je to sice dražší, ale výsledek je mnohem lepší než jednoduché přímé AC napájení elektromotoru. Pro ještě dokonalejší výsledek je navíc motor oddělen od hlavního šasi pomocí nového systému zavěšení motoru.

 

Velmi tichý motor X2 B pohání přes hnací systém sub-talíře těžký non-rezonanční akrylový talíř. Ve spojení se špičkovým hlavním ložiskem je tak zajištěno dokonale plynulé otáčení talíře. Výsledkem je ideální platforma, na kterou můžete umístit své drahocenné vinylové desky a která zaručuje absolutní spolehlivost i špičkový audiofilský zvuk. Pro ještě dokonalejší výsledek je navíc motor oddělen od hlavního šasi pomocí sofistikovaného systému zavěšení, je tedy vlastně plovoucí a v dokonale vodorovné pozici. Tím je dosaženo maximální stabilizace chodu, bez přenosu rušivých vibrací na hlavní šasi a rameno s přenoskou.

 

Díky super tuhé, sendvičové konstrukci ramene z temperovaného uhlíku a hliníku, míří X2 B mnohem výše než jeho předchůdci. Toto zdokonalené 9” rameno s širším průměrem tubusu s vnitřním tlumením, osazené inovovaným ložiskem, je neuvěřitelně lehké a současně velmi tuhé. Je vyrobené jako jednodílné s integrovanou headshell a je tak maximálně odolné vůči nežádoucím rezonancím. Současně i TPE tlumení protizávaží redukuje rezonance ramene o 10 až 50 %. Konstrukce ramene umožňuje přesné nastavení azimutu a vertikálního snímacího úhlu. Robustní hliníková základna ramene zajišťuje dokonalé spojení ramene a šasi.

 

X2 B byl konstruován pro náročné milovníky hudby, aby dokázal uspokojit jejich požadavky na vysoce kvalitní přehrávání vinylových desek. Je proto dodáván s vysoce ceněnou přenoskou typu MC vyráběnou renomovanou společností Ortofon. Přenoska Ortofon Quintet RED zaručuje jemný a velmi precizní zvuk s nádhernými detaily.

 

X2 B má všechny vlastnosti a funkce moderního High-End gramofonu, nutné pro maximální hudební výkon a kvalitní poslechový zážitek. Navíc, za velmi příznivou cenu.

 

 

ODKAZY


 

"...Zde prezentovaná sestava Pro-Ject, sestávající z X2 B s MC přenoskou Ortofon MC Quintet Red, Phono Box DS3 B a kabel Connect it Phono DS XLR/Mini-XLR, představuje high-end té nejčistší vody. Plně symetrické a tedy rušení odolné provedení od generování signálu až po výstup z phono předzesilovače by se muselo jinde mnohonásobně zaplatit. Za téměř dva a půl tisíce eur získává hrdý kupec fascinující a emocionálně vzrušující vinylový řetězec od lídra na trhu gramofonů.."

Carsten Bussler - recenze HIFI TESTAMENT

  

Test HIFI TESTAMENT (DE) - TEST řetězce pro symetrické zapojení X2B + Phono Box DS3 + kabel Connect it Phono DS XLR/Mini-XLR 

Recenze LOW BEATS (DE) - řetězec se symetrickým zapojením Pro-Ject X2B a Phono Box S3B

Recenze HOMO THEATER HIFI (En) - řetězec se symetrickým zapojením Pro-Ject X2B a Phono Box S3B

Videoprezentace Youtube (EN) - unboxing and set-up

Odstínmatná černá
VýrobcePro-Ject

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


  

Rychlost: 33, 45, 78 (elektronická změna rychlosti otáčení talíře)

Pohon: Řemínkový

Rozptyl rychlosti: 33: 0,25 % / 45: 0,20 %

Kolísání rychlosti: 33: 0,12 % / 45: 0,10 %

Odstup signál / šum: 70 dB

Talíř: 30 mm silný a 2 kg těžký akrylový talíř

Hlavní ložisko: Nerezová ocel

Rameno: 9“ sendvič Hliník / Uhlík

Přesah ramene: 18 mm

Účinná délka ramene: 230 mm

Efektivní hmotnost ramene: 10,0 g

Rozsah přítlačné síly: 0 - 30 mN

Dodávané příslušenství: Protiprachový kryt, plstěná podložka na talíř a propojovací phono kabel Pro-Ject Connect it E

Přenoska: Ortofon Quintet RED

Napájení: 230 V / 50 Hz

Příkon: 4,5 W max. / < 0,3 W v pohotovostním režimu

Rozměry: 460 x 150 x 340 mm (Š x V x H)

Hmotnost: 10 kg

 

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.