A Story Of Polish Jazz – Jarek Smietana - AC Records

Vinylové album fenomenálního jazzového kytaristy Jarosława Śmietanu od AC Records s referenční kvalitou zvuku. Mastering Abbey Road Studios.
A Story Of Polish Jazz – Jarek Smietana - AC Records
A Story Of Polish Jazz – Jarek Smietana - AC Records
A Story Of Polish Jazz – Jarek Smietana - AC Records
Skladem Praha 1 ks
1 199 Kč 991 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:ihnedPřepravní společností:zítra
KódzlpsopjVýrobceAC RecordsZáruka24 měsícůEAN8595122701444

Jarosław Śmietana - A Story Of Polish JAZZ

(LP 180 g - limitovaná edice 650 kusů) - 100 % analogové album s referenční zvukovou kvalitou.

 

AC Records je nahrávací společnost, která si cení fantastického analogového zvuku a nejvyšší kvality nahrávek produkovaných ve studiu. Nahráváno je v nejlepších studiích a pouze za použití analogových technik na elektronkových nebo páskových mikrofonech a lampových zesilovačích.?

 

Jarosław Śmietana- fenomenální jazzový kytarista

 

Vystudoval Katedru jazzu a populární hudby na Státní vysoké škole hudby v Katowicích. Byl autorem více než dvou set jazzových skladeb a spolupracoval s většinou významných osobností světového jazzu, jako je Art Farmer, Freddie Hubbard, Eddie Henderson, Joe Zawinul, Gary Bratz, Carter Jefferson, Dave Friedman nebo David Gilmour . 2. září 2013 kytarista zemřel ve svém domě po měsících boje s mozkovým nádorem a jeho popel byl pohřben v Aleja Zasłużonych na hřbitově Rakowicki v Krakově.

 

Adam Czerwiński – všestranný polský jazzový hudebník, majitel a vůdčí osobnost AC Records.

 

Profesionální debut Adama Czerwińského lze datovat do roku 1986, kdy začal hrát v kapele Janusz Muniak. Adam se tehdy zúčastnil nahrávání legendárního alba Lora Szafran Lonesome Dancer, které lze považovat za jeden z nejdůležitějších jazzových počinů 80. let v Polsku. Adamovi bylo tehdy 25 let a toto album mu otevřelo dveře k dalším zajímavým projektům. V následujících letech hrál společně s takovými jazzovými osobnostmi jako Lee Konitz, Eddie Henderson, Larry Koonze, Harvie Swartz, John Abercrombie, Cameron Brown, Jeane Poule Bourelly, Bennie Wallace, Bennie Maupin, Larry Goldings a James Newton. V poslední době spolupracoval s Johnem Scofieldem, Jean Lucem Pontym, Robertem Plantem a Nigelem Kennedym. 

 

Během své kariéry se podílel na nahrávání více než 120 alb, z toho na 13 je hlavním protagonistou. V současnosti vystupuje v nejlepších klubech a koncertních sálech na světě s hudebníky jako Nigel Kennedy, Robert Plant nebo Eric Clapton. Mezi tím se však také věnuje produkci a nahrávání alb pro AC Records, na kterých se kromě vynikajících hudebníků podílí také špičkoví masteringový inženýři jako například Christian Wright, který se v renomovaném britském nahrávacím studiu Abbey Road Studios specializuje na analogový mastering pro vinylové desky. Právě v tomto studiu vznikaly legendární nahrávky pro alba The Beatles. Toto studio pracuje s technologií DMM (Direct Metal Mastering). K setkání Adama s Christianem Wrightem (nahrával také alba Elvise, Elly Fitzgerald, Cream, Radiohead atd.) pomohl Steve Cox – renomovaná osobnost světové hudby, který se podílí na koncertech např. Iron Maiden, Def Leppard, Amy Winehouse atd.). Na novějších projektech AC Records se také podílí Alex Warton, který pracoval na všech nejdůležitějších remastrovaných vinylových verzích alb Abbey Road Studio v posledních letech: The Beatles, Marvin Gaye, Radiohead a podílel se také na opětovném vydání katalogů Rolling Stones a Paula McCartneyho.

 

Spolupráce s těmito světovými osobnostmi pomáhá Adam Czerwińskému a AC Records zajistit tu nejvyšší kvalitu nahrávek. Dá se zcela jistě tvrdit, že všechna vydaná alba AC Records lze zařadit mezi referenční High- End nahrávky.

 

Alba AC Records jsou 100 % analogové nahrávky té nejvyšší kvality s dokonalým zvukovým masteringem Abbey Road Studios . Počet výlisků je omezen na 650. Exkluzivní obal a příslušenství jen podtrhují výjimečnost těchto nahrávek.

 

Jarosław Śmietana - A Story Of Polish JAZZ (AAA LP 180 g - limitovaná edice 650 kusů)

 

Jarosław Śmietana - Kytara
Bennie Maupin - Basový klarinet, Tenor saxofon
Piotr Wyleżoł - Klávesy
Steve Logan - Bass Guitar, zpěv
Adam Czerwiński - Bicí

 

Unikátní analogové vydání super hitů Jarka Śmietany. 

Album bylo nahráno na jaře 2004 ve Studiu Radio Małopolska (Aleksander Wilk & Wojciech Gruszka) a v létě 2004 ve studiu JSR Studio Recorded (Jarek Śmietana).

Mix 2004 Dariusz Grela ve studiu NLD Studiu Jarka Śmietany
2018 Analogový mastering v Abbey Road Studios (Alex Wharton)

 

Strana A:

Story Of Polish Jazz 10:34

Miles 4:53

Music For Summer Afternoon 6:13


Strana B: 

Solczak 4:56

Within You Without You 6:39

My Love And Inspiration 6:51

VýrobceAC Records
Popis
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.