ARCAM Radia - první dojmy

Po úspěchu na AQ Show se radujeme podruhé: nový ARCAM Radia dorazil v plné parádě do všech tří AQ studií. Tady jsou naše první dojmy.

Pojďme to rozbalit!

První dojem se udělá pouze jednou. ARCAM příslibil u nové řady Radia 100% recyklovatelné balení - jeho provedení však předčilo naše očekávání: estetika se tu krásně snoubí s funkcí. Obal je bytelný, ale zároveň ergonomicky uspořádaný a sejmutí bílé tkaniny zatáhnutím za provázek připomíná s trochou fantazie odhalení uměleckého díla. Takže maximální spokojenost.

 • 3...
  3...
 • ...2...
  ...2...
 • ...1...start!
  ...1...start!
 
 
 

Design, ergonomie

ARCAM vsadil na černou v kombinaci se žlutými linkami a modrým písmem displeje. Solidní základ přístrojů je ocelový, horní část je z hliníku, který dává větší prostor pro tvarovou originalitu. Krycí "kšilt" nad zadní hranou šasi slouží i jako anténa. Jednoduché, elegantní.

Přístroje spojuje žlutá linka na obvodu ovládacích prvků - na zesilovači A25 dokonce prosvětlená a na bocích šasi. Vypadá to opravdu velmi elegantně a v podstatě nenápadně. Když nechcete, prakticky přístroje v místnosti nevnímáte

Zapojení a spuštění přístrojů je otázka chvilky - ARCAM vybavil nový streamer zbrusu novou aplikací Radia, která je rychlá a stabilní. Zvuk ze streamovacích služeb jako Tidal či Spotify můžete pouštět do streameru přímo z jejich aplikací přes funkci Connect.

Elegantní kombinace zesilovače a CD přehrávače
Elegantní kombinace zesilovače a CD přehrávače

Zvuk

ARCAM jde u nové řady vstříc mladé generaci, která to má ráda "bez drátů". Takže nás samozřejmě zajímalo, jak se povedla implementace technologie Aptx adaptive a jestli naplňuje příslib CD a vyšší kvality.

Vyzkoušeli jsme na aktuálně nejvyšším modelu A25 (jako jediném v třídě G, cena 44 990,-Kč). Zkoušeli jsme pochopitelně přes Tidal a zvuk je jedním slovem skvělý: rozlišený, dynamický, s kontrolovanými basy, bez jakýchkoli nepříjemných artefaktů.

Tímto čipem jsou vybaveny všechny zesilovače - takže zesilovač může být opravdu tím jediným (kromě repro a telefonu), co k velmi kvalitní reprodukci hudby budete potřebovat.

Třešničkou na dortu je možnost přes Bluetooth zvuk i vysílat - třeba do kvalitních domácích bezdrátových sluchátek.

 • Zvuk s repro JBL je skvělý
  Zvuk s repro JBL je skvělý
 • Díky kvalitnímu Bluetooth nepotřebujete nic jiného
  Díky kvalitnímu Bluetooth nepotřebujete nic jiného
 
 
 

S čím hraje nejlíp?

Nová  řada Radia stejně jako přechozí modely hraje skvěle jak s repro AQ, tak s čímkoli od JBL nebo Revelu. Rozdíly repro ve zvuku repro jsou díky neutralitě a zároveň jisté zábavnosti "ARCAM soundu" dobře patrné.

Takže - zveme k poslechu do Prahy, Brna nebo Červenky!

ARCAM Radia - první dojmy
Vytvořeno19.11.2023