GoldenEar SuperCenter X - Centrální reproduktor, 2 x 5,25"

Centrální reproduktor pro dialogový kanál domácího kina, 2 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter X - Centrální reproduktor, 2 x 5,25"
Novinka
Doprava zdarma
GoldenEar SuperCenter X - Centrální reproduktor, 2 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter X - Centrální reproduktor, 2 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter X - Centrální reproduktor, 2 x 5,25"
GoldenEar SuperCenter X - Centrální reproduktor, 2 x 5,25"
Skladem Červenka 1 ks
22 490 Kč 18 587 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:ihnedPřepravní společností:zítra
KódescxPN VýrobceGoldenEarZáruka24 měsícůEAN092592012998

 

Centrální reproduktor pro dialogový kanál domácího kina


 

O značce GoldenEar Technology

 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil jako poslední počin v roce 2010 značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

 

Centrální reproduktor je alfa a omega vícekanálového systému

 

SuperCenter X je nejmenší model z trojice nabízených centrálních reproduktorů společnosti GoldenEar. Jedná se o vysoce výkonný dialogový reproduktor vhodný pro vícekanálové systémy domácího kina. Je navržen tak, aby dokonale doplňoval a ladil s firemními sloupovými reproduktory Triton a regálovými  Aon, a to jak po zvukové stránce, tak  designově. Sofistikovaný průmyslový design je atraktivní i funkční, minimalizuje zdánlivou velikost a zároveň zvyšuje akustický výkon. Tyto vlastnosti samozřejmě dokáže uplatnit i v kombinaci s reproduktory jiných značek.

 

Zvukově nabízí SuperCenter X realistickou prezentaci s dúrazem na detail a širokou otevřenou scénou. Protože právě centrální kanál přenáší podstatnou část zvukových informací, jedná se tak o zásadní atributy potřebné pro vytvoření dokonalého systému domácího kina. Přesvědčivé podání dialogů pomáhá do značné míry definovat celkový hudební nebo filmový zážitek a SuperCenter X má všechny předpoklady pro splnění všech požadavků na kvalitu zvukového výkonu.

 

Technologie SuperCenter XL

 

SuperCenter XL je široký téměř 51 cm a je osazený dvěma 5,25" dopředu směrovanými středo-basovými měniči s vysokým rozlišením a nově navrženou strukturou magnetu Focused Field, která lépe směruje pole magnetu do mezery kmitací cívky. Střední a basové frekvence jsou tak za všech okolností adresné a transparentní.

Uprostřed, v rámci uspořádání D'Appolito je umístěn specifický výškový reproduktor GoldenEar High Velocity Folded Ribbon. který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Zvlněný pásek je umístěn v silném magnetickém poli neodymových magnetů a měnič má relativně vysokou charakteristickou citlivost. Pohybující se hmota pásku je minimální, a tak je možné docílit toho, že horní mezní kmitočet je 35 kHz. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. 

 

Vynikající výkon SuperCenter X také těží z osazení pasivního nízkofrekvenčníhe zářiče 7" x 10" směrovaného vzhůru, který pomáhá dodat důraz na nízké frekvence a výjimečný dynamický rozsah. Pasivní zářič rozšiřuje basovou odezvu a zároveň poskytuje středo-basovým měničům optimální akustické zatížení a tlumení. SuperCenter X je tak ideální pro systémy domácího kina ve stamdardním obývacím pokoji střední až větší velikosti.

Design

 

Originální design lichoběžníkové skříně SuperCenter X se spodní širší základnou, pomáhá udržet maximální tuhost a eliminovat tak vznik stojatého vlnění uvnitř ozvučnice. Reproduktor lze umístit buď na speciální stojan nebo přímo pod displej např. na polici. Kromě bočních stěn je povrchová úprava tvořená praktickou černou tkaninou, které má vynikající průzvučné vlastnosti a zároveň působí decentně a esteticky. 

 

Odstínčerná
VýrobceGoldenEar

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

  • Doporučený výkon zesilovače: 20 - 200 W

  • Středobasový reproduktor: Dva 5,25", liitinový koš

  • Výškový reproduktor: Vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou (HVFR™)

  • Planární subbasové měnič: Kvadratický 7" x 10"
  • Impedance: 4 Ω (nominální), kompatibilní s 8 Ω

  • Citlivost: 90 dB

  • Frekvenční odezva45 Hz - 35 kHz

  • Rozměry reprosoustavy (š x h x v): 508 mm x 280 mm x 146 mm (výška včetně podstavy)

  • Hmotnost: 7 kg

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.