GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"

Designový centrální reproduktor pro domácí kino, 2 x 4,5".
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
Novinka
Doprava zdarma
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
GoldenEar SuperSat 50C - designový centrální reproduktor, 2 x 4,5"
Skladem Červenka 1 ks
17 490 Kč 14 455 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:ihnedPřepravní společností:zítra
Kódess50cPN VýrobceGoldenEarZáruka24 měsícůEAN092592014961

 

Designový centrální reproduktor pro domácí kino, 2 x 4,5"


 

O značce GoldenEar Technology

 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil jako poslední počin v roce 2010 značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

 

SuperSat - řešení s minimálními nároky na prostor

 

Řada reproduktorů SuperSat byla navržena s jediným cílem - nabídnout univerzální řešení pro dvou i vícekanálové audio systémy, které zaručí vynikající zvuk i v případech, kdy není možné z prostorových nebo estetických důvodů využít velké reprosoustavy. Díky svým malým rozměrům a flexibilním možnostem umístění lze tyto nenápadné reproduktory aplikovat téměř kdekoli a dokonce i ve větších místnostech. S ohledem na minimální hloubku ozvučnice jsou ideální pro montáž přímo na stěnu, např. vedle moderních velmi tenkých televizorů, aniž by bylo nutné používat objemné dodatečné montážní desky nebo výztuhy. Instalace je velmi rychlá a jednoduchá s pomocí závitových vložek nebo úchytů do klíčové dírky na zadní straně. Reproduktory můžete umístit jak ve vertikální (přední nebo prostorové kanály), tak v i horizontální poloze (centrální kanál v systému domácího kina). Reproduktory jsou chráněny magneticky uchycenou mřížkou z průzvučné tkaniny.

 

"...Rafinovanost a široké možnosti využití jsou vzrušující...vysoce doporučeno..." Russell Williams (AV forums)

 

SuperSat 50C - nenápadný centrální reproduktor

 

Písmeno C v názvu modelu znamená, že se jedná o specifický reproduktor určený pro reprodukci dialogového kanálu v systémech domácího kina. SuperSat 50C bude podávat vynikající výkon nejen ve spojení s ostatními reproduktory z řady SuperSat, ale využít ho můžete také v systému s podlahovými reproduktory řady Triton společnosti GoldenEar. Sofistikovaný design je atraktivní i funkční, minimalizuje nároky na prostor a zároveň zvyšuje akustický výkon. Tyto vlastnosti se samozřejmě dokáží uplatnit i v kombinaci s reproduktory jiných značek.

 

Dokonale tuhý korpus vyrobený z leteckého hliníku je pouze 7 cm hluboký. Se šířkou 90 cm bude reproduktor skvělým společníkem 50" obrazovek, ať již umístěný na stěně pod obrazovkou nebo nad ní. Alternativně ho lze také umístit v horizontální poloze přímo na polici pod televizor. Pro tento účel jsou součástí příslušenství speciální nožky s možností změny úhlu naklonění reproduktoru pro optimální nasměrování vyzařování.

 

Osazení

 

Stejně jako ostatní oceňované reproduktory GoldenEar, využívá SuperSat 50C mimořádný design výškového reproduktoru High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), který šíří zvukové vlny tak, že stlačuje akordeonovou skládanou membránou, což přináší širší zvukové pole, hladší odezvu s nižším zkreslením a dramaticky lepší dynamický rozsah, než běžné konvenční vysokofrekvenční měniče.

 

V rámci uspořádání D'Appolito je výškový reproduktor osazen přímo uprostřed ozvučnice a po jeho stranách jsou úmístěny dva unikátní 4,5" basové / středobasové měniče s litinovým košem. Specifikem patentované technologie reproduktorů Multi-Vaned Phase Plug (MVPP™) je počítačem optimalizovaná topologie kuželového vrchlíku tohoto reproduktoru.

 

Dva 4" x 7" kvadratické ploché nízkofrekvenční zářiče které doplňují konfiguraci reprosoustavy jsou pak umístěny na vnějších okrajích. Tyto pasivní zářiče jsou sofistikovanou alternativou bassreflexové ozvučnice, která bývý standardně u podobných reproduktorů využívána. SuperSat 50C je koncipován s uzavřenou ozvučnicí a pasivní doplňkové zářiče pomáhají vyrovnat a dokonale zatížit basové / středopásmové reproduktory. Výsledkem jsou otevřené střední frekvence a rozšířená basová odezva. Zvuk má mnohem větší dynamiku v celém spektru, která je u takto malých reproduktorů naprosto unikátní.

 

Koncepce SuperSat 50C je zárukou realistické prezentace s důrazem na detail a otevřenou zvukovou scénu. Protože právě centrální kanál přenáší podstatnou část zvukových informací, jedná se tak o zásadní atributy potřebné pro vytvoření dokonalého systému domácího kina. Přesvědčivé podání dialogů pomáhá do značné míry definovat celkový hudební nebo filmový zážitek a SuperSat 50C má i přes své minimalistické rozměry všechny předpoklady pro splnění požadavků na vynikající kvalitu zvukového výkonu. 

 

Dodávané příslušenství

Mřížka
2 Nastavitelné nožky
2 šrouby
4 Samolepící podložky
Šablona pro montáž na stěnu

 

Reproduktor GoldenEar SuperSat 50 (C) získal v roce 2011 prestižní cenu RESI Award v kategorii nástěnných reproduktorů. Toto ocenění za průmyslový design uděluje společnost Residential Systems jako uznání za estetiku a designu produktu, uživatelskou přívětivost a originalitu.

 

ODKAZY


 

"...Sandy Gross a jeho tým přetavili své letité zkušenosti do návrhu reproduktorů SuperSat. Obdivuhodně předvedli jak lze reprodukovat hudbu nebo filmy. Reproduktory využívají některé ze stejných technologií, jaké známe z jejich větších a oceňovaných Tritonů, ale umožňují flexibilnější umístění díky jejich malé velikosti a skutečnosti, že subwoofer pomůže změnit váš pokoj na opravdový kinosál. Kvalita sestavení a provedení jsou také vynikající. Pokud hledáte nějaké dobře znějící reproduktory, které vypadají skvěle vedle vašeho nového televizoru, stačí si poslechnout SuperSat od GoldenEar Technology. Za tuto cenu nabízí skvělý zvuk a hodnotu..."

Jim MIlton (Home of Theater and High Fidelity)

 

 

Recenze systému SuperSat 50 - Home of Theater and High Fidelity (En)

Recenze systému SuperSat 50 AV FORUMS (En)

 

Odstínčerná
VýrobceGoldenEar

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

  • Doporučený výkon zesilovače: 20 - 200 W

  • Středobasový reproduktor: Dva 4,5", liitinový koš

  • Výškový reproduktor: Vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou (HVFR™)

  • Planární subbasové měničeDva obdélníkové 4" x 7"
  • Impedance: 4 Ω (nominální), kompatibilní s 8 Ω

  • Citlivost: 92 dB

  • Frekvenční odezva60 Hz - 35 kHz

  • Rozměry reprosoustavy (š x h x v): 680 mm x 64 mm x 121 mm

  • Hmotnost: 3,2 kg

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.