GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W

Sloupové reprosoustavy s vestavěným aktivním subwooferem 1200 W.
GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W
Novinka
Doprava zdarma
GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W
GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W
GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W
GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W
GoldenEar Triton Two+ - sloupové reprosoustavy s aktivním subwooferem 1200 W
Skladem Brno 1 pár
137 490 Kč 113 628 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:pondělí 17.6.Přepravní společností:úterý 18.6.
KódettwoPN VýrobceGoldenEarZáruka24 měsícůEAN092592012882

 

Sloupové reprosoustavy s vestavěným aktivním subwooferem 1200 W


  

O značce GoldenEar Technology

 

Sandy Gross, zakladatel a duchovní otec značky GoldenEar, se prosadil již v minulosti díky velmi dobře přijatým a hodnoceným produktům jím založené značky Polk Audio nebo zejména v USA podobně úspěšné značky Definitive Technology. Sandy za svou dlouhou kariéru vytvořil nebo pomáhal vytvořit některé z nejlépe znějících a nejlépe hodnocených reprosoustav historie. Aby nemusel brát ohled na přání investorů či spoluzakladatelů a mohl se maximálně věnovat návrhům směrovaných ke zvukovému ideálu, založil v roce 2010 jako poslední počin značku GoldenEar. Nutno říct, že svůj životní ideál - skvělý zvuk za rozumné peníze - vtiskl ze všech tří svých firem nejhlouběji právě do produktů GoldenEar.

 

Triton TWO+

 

Sloupové reprosoustavy Triton TWO+ jsou navrženy pro všechny milovníky věrného poslechu. Nadšené hodnocení mnoha recenzentů dokládá, že tyto reprosoustavy lze s ohledem na přijatelnou cenu zařadit na vrchol v kategorii dostupného High-Endu.

 

"...Triton Two+ zní naprosto úžasně s téměř jakýmkoli žánrem hudby..." 

Dennis Burger (Home Theater Review)

 

V elegantní štíhlé skříni kryté černou průzvučnou tkaninou jsou osazeny výškový reproduktor GoldenEar Signature HVFR, patentované basové a středobasové měniče s litým košem a vestavěný aktivní subwoofer o výkonu 1200 W; vše dokonale sladěno s DSP a symetrickým crossoverem. Triton TWO+ prezentují širokou 3D zvukovou scénu s přirozenými detaily a hluboké, silné basy.

 

Reproduktory řady Triton jsou reproduktory navržené pro vynikající výkon jak ve vysoce kvalitních dvoukanálových stereo systémech, tak i ve vícekanálových domácích kinech. Nápadný, ale harmonicky minimalistický design Triton se hodí do všech prostorů, kde zároveň dokáže působit téměř neviditelně. Jejich úzká ozvučnice pomáhá reproduktorům vytvářet skutečně velkolepé 3D zobrazení s hloubkou, výškou a šířkou přesahující samotné reproduktory. Reprosoustavy Triton TWO+ tak dosahují parametrů, ke kterým se dokáží přiblížit jen mnohem větší a dramaticky dražší reproduktory.

 

Vestavěný aktivní subwoofer s výkonem 1200 W řízený DSP

 

Napájené subwooferové sekce v každém reproduktoru Triton TWO+ obsahují vysoce výkonný digitální zesilovač GoldenEar. Konstrukce DSP zesilovače zaručuje nejen lineární odezvu s extrémně nízkým zkreslením, ale také dynamicky řídí provozní parametry pro optimální výkon. Zesilovač pohání dva obdélníkové  5" x 9" basové měniče subwooferu směrované dopředu v součinnosti se dvěma pasivními planárními infrazvukovými měniči 7" x 10" (symetricky umístěnými z boku na každé straně). Výsledkem jsou sametové autoritativní basy, které dokáží zcela zaplnit poslechovou místnost. 

 

K dispozici je také vstup Low Frequency Effect (LFE), ke kterému lze přímo připojit linkový signál pro subwoofer s AV procesoru, čímž se obejde nízkofrekvenční výhybka v Triton Two+. Tento způsob zapojení je vlastně totéž, jako mít dva samostatné subwoofery zpracovávající signály LFE. Úroveň kanálu LFE lze nastavit z AV procesoru nezávisle na předních reproduktorech.

 

Zabudování subwooferu přímo do těla reprosoustavy přináší mnoho výhod. Za prvé to samozřejmě eliminuje potřebu dalších samostatných subwooferů v místnosti, ale podstatnější jsou především výkonnostní výhody. Díky konstrukci subwooferu jako nedílné součásti reproduktoru je dosaženo mnohem lepší integrace a prolínání frekvencí, než jaké lze dosáhnout se samostatnými subwoofery, a to i v případech použití dvou samostatných subwooferů. Dva subwoofery v páru Triton TWO+ se mnohem lépe rozptýlí v místnosti, což pomáhá eliminovat problémy prostoru a vyhladit výslednou odezvu. Duální subwoofery jsou také jednoznačně, už ze své podstaty výkonnější, synergicky se spojují a přináší skutečně výjimečné autoritativní basy již od 16 Hz a to dokonce i při velmi nízkých úrovních hlasitosti.

 

GoldenEar technologie pro transparentnost a detail v celém zvukovém spektru

 

Dva 4,5" horní basové / středobasové měniče v litých koších MVPP™ s membránou ze speciální polymerové hmoty. Měniče jsou umístěny ve dvou diskrétních komorách společně s výškovým reproduktorem ve středu v uspořádání D'Appolito. Střední a basové frekvence jsou tak za všech okolností adresné a transparentní s výrazně rozšířeným rozptylem.

 

Charakteristickým znakem všech reproduktorů GoldenEar Triton je design výškového reproduktoru High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. 

 

 

Materiály

 

Triton TWO+ představuje souhrn mnoha unikátních technologií a vylepšení, včetně vysoce kvalitní vnitřní kabeláže a charakteristického symetrického crossoveru. Také unikátní patentovaná směs DACRON z jehněčí vlny s dlouhým vláknem má zásadní význam pro vyšší a účinnější vnitřní tlumení. Tuhost ozvučnice je maximalizována díky komplexnímu vnitřnímu vyztužení a ocelové desce zabudované do základny. Ta zvyšuje také celkovou hmotnost a stabilitu reprosoustavy, což má za následek vyšší rozlišení a více detailů napříč celým zvukovým spekterm. Součástí balení jsou i nerezové podlahové hroty a misky. 

 

Povrchová úprava

 

Reproduktory jsou kryté černou průzvučnou tkaninou. 

 

Dokonalost

 

Rafinovanost a elegance designu Triton TWO+  potěší vyznavače nejvyšší estetiky a puritánské posluchače nadchne svou dynamickou vizuální přítomností a také mimořádným zvukovým výkonem. Speciálním bonusem je vysoká citlivost 91 dB, která přináší obrovský dynamický rozsah a umožňuje použití reprosoustav s ​​téměř jakýmkoli vysoce kvalitním zesilovačem, včetně lampových zesilovačů SET.

 

  

ODKAZY


 

„...Myslím, že už můžete říct, že na mě Triton Two+ hluboce zapůsobily. Díky jejich solidnímu zvukovému výkonu je těžké si je nezamilovat..." 

 (Home Theater Review)

 

„..Svatý grál zvuku který všichni hledáme. Tritony představují vše co potřebujete pro hudbu nebo film..." 

Robert Deutsch, Stereophile

 

 

Recenze HIFI+ (EN)

Recenze HOME THEATER REVIEW (EN)

Recenze HOME THEATER HIFI (EN)

Recenze HOME THEATER SHACK (EN)

Odstínčerná
VýrobceGoldenEar

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

 • Doporučený výkon zesilovače: 20 - 500 W

 • Výkon vystavěného zesilovače subwooferu: 1200 W
 • Basové reproduktory subwooferu: Dva 5" x 9" kvadratické basové měniče + dva 7" x 10" obdélníkové planární infrazvukové měniče

 • Středobasové reproduktory: Dva - 4,5", litý koš MVPP™
 • Výškový reproduktor: Vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou (HVFR™)

 • Impedance: 4 Ω (nominální), kompatibilní s 8 Ω

 • Citlivost: 91 dB

 • Frekvenční odezva16 Hz - 35 kHz

 • Rozměry reprosoustavy (š x h x v): 190 mm x 381 mm x 1 220 mm (výška včetně podstavy)

 • Velikost základny: 292  x 457 mm
 • Hmotnost: 27,2 kg / ks

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.