LP Wojtek Karolak - BIRTHDAY CONCERT / 80TH

Unikátní koncert klavíristy Wojciecha Karolaka k 80. narozeninám natočený ve studiu Radio Gdańsk
LP Wojtek Karolak - BIRTHDAY CONCERT / 80TH
LP Wojtek Karolak - BIRTHDAY CONCERT / 80TH
LP Wojtek Karolak - BIRTHDAY CONCERT / 80TH
LP Wojtek Karolak - BIRTHDAY CONCERT / 80TH
LP Wojtek Karolak - BIRTHDAY CONCERT / 80TH
Skladem > 10 ks
1 299 Kč 1 074 Kč bez DPH

Prodejna Červenka 0 ks
Sklad2 Červenka > 10 ks 
Prodejna Praha 4 ks
Prodejna Brno 10 ks

Osobně v prodejně:pondělí 17.6.Přepravní společností:úterý 18.6.
KódzlpwkbcVýrobceAC RecordsZáruka24 měsícůEAN8595122731663

 

Unikátní koncert klavíristy Wojciecha Karolaka k 80. narozeninám natočený ve studiu Radio Gdańsk


 

Existují alba, která se stávají milníky nejen kvůli skvělému obsahu, který je zaznamenán, ale také kvůli jedinečným okolnostem kolem jejich nahrávání a vydání. Poslední živá nahrávka geniálního klavíristy Wojciecha Karolaka má právě tyto ambice. Wojciech Karolak, který v té době již jen zřídka koncertoval, se nechal přesvědčit Adamem Czerwińskim, aby v den svých 80. narozenin vystoupil na pódiu Radia Gdańsk. Osudem se stalo, že se jedná o poslední koncert hammondského virtuosa vydaný na nosiči. Karolak zemřel 23. června 2021 ve věku 82 let, necelé dva roky po nahrání tohoto materiálu. Připomeňme, že Karolak hrával s nejlepšími polskými jazzmany, jako jsou: Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Jerzy Matuszkiewicz, Andrzej Dąbrowski, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak a C Zerwiński.

 

Oslavec spolu s dalšími špičkovými polskými jazzmany Adamem Czerwińskim (bicí a produkce), Marcinem Wądołowskim (kytara), Tomkem Grzegorskim a Przemkem Dyakowskim (tenor saxofon) 28 května. 2019 živě nahráli nezapomenutelný koncert ve  studiu Janusze Hajduna s rozlohou 118 m2. Na záznamu najdete originální interpretace standardů světových jazzových ikon (mj. „Doxy“ od Sonnyho Rollinse nebo „In a sentimental mood“ od Dukea Ellingtona), prokládané autorskými skladbami samotných hudebníků. Atmosféra záznamu, fenomenální výkony hudebníků a špičková kvalita záznamu po zvukové stránce, činí z této nahrávky vydané v limitované číslované edici sběratelský šperk a představuje zároveň jedno z nejlepších vinylových alb posledních let.

 

Záznam koncertu vyšel na 180g LP ve dvou verzích - limitované na průhledném vinylu a standardním na černém vinylu celkem v počtu 700 kusů.

 

Instrumentalisté:


Wojtek Karolák - varhany Hammond,

Marcin Wądołowski - elektrická kytara,

Adam Czerwiński – bicí

Tomasz Grzegorsk Przemek Dyakowski - tenor saxofon

  

Stopy - strana A (celkový čas 20:45)

1. Doxy – Sonny Rollins
2. In a Sentimental Mood – Duke Ellington
3. Blues Zajęczy – Adam Czerwiński

Stopy - strana B (celkový čas 20:44)

1.My Little Suede Shoes – Charlie Parker
2.Dobranoc Już Czas na Sen – Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski

  

BIRTHDAY CONCERT / 80TH je mimořádné album. Za prvé, 100 % materiálu bylo natočeno na jeden záběr. Za druhé, bylo smícháno na skvělý mixážní pult SSL MT+ (36 mikrofonních vstupů) a Genelec monitory a Boxer G4 a nahráno na 2" analogovou pásku 24-stopého magnetofonu STUDER A 827. Za produkci byla zodpovědná Aleksandra Woźniak a za JACEK PUCHALSKI. Za třetí, páska pak byla převezena do CUSTOM34 k Adamovi Czerwińskému“ kde záznam (mix) a mastering na analogovou master pásku provedl PIOTR ŁUKASZEWSKI. Stereo analogový master šel do Německa, do studia Güntera Paulera, který nastříhal materiál pro DMM disk. Desky byly lisovány v polské lisovně XDICS se sídlem ve Varšavě. Album bylo vydáno pod záštitou „High Fidelity“ a už od prvního tónu je slyšet, že se jedná o produkci světové třídy

 

VýrobceAC Records
Popis
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.