Tunery a rádia ARTsound

Tunery či rozhlasové přijímače (nebo jednoduše rádia) slouží k příjmu rozhlasových stanic. V dnešní době převážně digitálního pozemního vysílání DAB nebo DAB+, ale také internetových rozhlasových stanic.

Samotné tunery dnes koupíte nejčastěji jako přenosná zařízení, zpravidla vybavená i reproduktorem – není problém si je tedy užívat kdekoli.

Jak vybrat tuner?

Přenosný, nebo stolní?

V prvé řadě je třeba se rozhodnout, jestli má být zařízení přenosné – abyste si jej mohli vzít třeba na chalupu nebo na zahradu. V tom případě vyberete zařízení vybavené i reproduktory. Pokud chcete tuner pouze jako zdroj zvuku pro vaši domácí hifi sestavu, stačí stolní tuner bez repro.

Co chci chytat?

Dominantním způsobem šíření rozhlasového vysílání je dnes pozemní digitální vysíláni ve standardu DAB nebo DAB+. Jeh pokrytí je čím dál lepší, ale počítejte s tím, že jsou místa (typicky venkovské a horské lokality, kde může být se signálem problém. A v tom případě neuslyšíte nic – na rozdíl od analogového vysílání, kde byl třeba signál zašuměný, ale srozumitelný.

Internetová rádia mají tu výhodu, že příjem stanic z celého světa máte zajištěn všude tam, kde je k dispozici připojení k internetu: přístroj stačí připojit k wifi síti.

Zobrazit víceZobrazit méně
Cena a štítky
Výrobce
(3)
(6)
(2)
(1)
Výpis je omezen filtrem
0 produktů
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.