AQ Akustický tlumící panel dub 1b - kolaté otvory

Akustický tlumící panel o velikosti 60 x 60 cm pro úpravu akustiky v interiéru.
AQ sound panel
AQ sound panel
AQ sound panel
Na objednávku
2 990 Kč 2 471 Kč bez DPH
Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kód0sp1bPNkulaté otvoryVýrobceAQ, s.r.o.Záruka24 měsícůEAN8595122708108

 

Tlumící akustický panel - jednoduché řešení pro prostory s problémovou akustikou


  

Prostorová akustika má zásadní vliv na pocit pohody v místnosti. V místnosti se špatnou akustikou je obtížné řečníkovi rozumět. V prostoru se špatnou akustikou se řečníkovi i velice obtížně mluví, je totiž nepříjemné vnímat výraznou deformaci vlastního hlasu a dlouhý dozvuk. Pokud se ve špatně realizovaném prostoru pokouší konverzovat více osob najednou, dochází k jevu známému z mnoha restaurací. Protože není vypravěči rozumět, snaží se mluvit nahlas, o to samé se ale snaží i ostatní konverzující v místnosti a výsledkem je příšerná kakofonie, vzrůstající pocit únavy, u některých osob doprovázený bolestmi hlavy. Hudební produkce v akusticky neupraveném prostoru bývají naprosto nešťastné, obvykle končí rozhořčením muzikantů i posluchačů. Obdobná situace je pak v domácích poslechových prostorách. Do zvukové aparatury můžeme investovat desetitisíce a statisíce, nicméně pokud akustické vlastnosti místnosti jsou nevhodné, bude zvuk stále rozmazaný a není šance na přesnou prezentaci stereofonního prostoru.

 

Firma AQ jako výrobce kvalitních reprosoustav vždy stála před potřebou realizace akustických úprav v poslechových prostorách. Často jsme byli nuceni realizovat akustické úpravy pro naše potřeby a naší výhodou bylo technické vybavení, které nám umožňuje prostorovou akustiku měřit a výsledky úprav objektivně hodnotit. Na základě více než 20 let našich zkušeností jsme navrhli vlastní AQ Akustický tlumící panel. Nejdříve pro firemní potřeby a po zjednodušení způsobu instalace jsme se jej rozhodli uvolnit i pro potřeby našich zákazníků a fandů dobrého zvuku.

 

  • Celý panel je navržen jako tlumící rezonanční panel, tato vlastnost se projevuje primárně v oblasti nižších frekvencí – cca 570 Hz.
  • Na čelní stěně panelu je pole otvorů, za otvory je akustická tkaninakamenná tlumící vata. Význam toho prvku se projeví převážně na frekvencích od 4 250 Hz do 17 kHz.
  • Čelní stěna není rovnoběžná se zadní stěnou panelu. Aplikace tohoto prvku potlačuje vznik stojatých vln na paralelních plochách v místnosti. Význam tohoto prvku je v plném akustickém spektru.

 

Panely mohou být instalovány na stěny i na strop. Vhodná aplikace nemusí znamenat pokrytí celé stěny, podle výchozího stavu akustiky je možné je umístit na část plochy, lze využít šachovnice a vzory. Aplikace je snadná. Panel je samonosný, na zadní stěně je čtveřice upevňovacích otvorů. Otvory jsou uzpůsobeny k zajištění v zavěšené poloze a díky jejich provedení je možné je orientovat ve všech směrech. Pro montáž na strop lze použít verzi se skrytým bočním zajištěním.

 

Parametry:

- šířka: 600 mm

- výška: 600 mm

- tloušťka: 120 / 80 mm

- hmotnost: 6,5 kg

 

Cena za 1 kus

 

 

ODKAZY


 

Video na youtube (CZ)

 

 
VýrobceAQ, s.r.o.

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

- šířka: 600 mm

- výška: 600 mm

- tloušťka: 120 / 80 mm

- hmotnost: 6,5 kg

PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.