Audioquest Dragon interconnect RCA - 2,0 m

100 % stříbrný High-End signálový kabel s technologií ZERO a konektory RCA.
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Audioquest Dragon interconnect RCA
Na objednávku
387 490 Kč 320 240 Kč bez DPH

Pro bližší informaci o dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Osobně v prodejně:na dotazPřepravní společností:na dotaz
Kódqdragonir02VýrobceAudioquestZáruka24 měsíců

 

100 % stříbrný High-End signálový kabel s technologií ZERO a konektory RCA


 

AudioQuest DRAGON je nejvyšší model z TOP řady signálových kabelů MYTHICAL CREATURE, která staví na revolučních a prověřených technologiích AudioQuest. Kabely z nové řady jsou dosud nejlépe znějící analogové signálové kabely od společnosti AudioQuest – produkty nově definující absolutní referenci a vytvářející nová měřítka transparentnosti a zvukového ideálu.  Dragon umožňuje plné rozvinutí tonální věrnosti s komplexním odhalením nízkoúrovňových detailů. Nikdy dříve nebyl zvuk tolik uvolňující a stimulující zároveň, hmatatelnější a poutavější. Bezkompromisní otevřenost a "neviditelnost" kabelu staví novou řadu na absolutní vrchol, nebo chcete-li: NA KONEC CESTY! Skončilo hledání zvukové nirvány, posaďte se a poslouchejte hudbu tak, jak ji váš audio systém vždy dokázal prezentovat, jak jste ho ale dosud nemohli slyšet.

 

Nejen, že je Dragon nejlepším propojením, jaké kdy AudioQuest vytvořil, ale je dost možná i tím nejlepším kabelem jaký je možné slyšet....

  

ZERO Technology = Nulová impedanční charakteristika

 

Nová technologie ZERO (nulová impedanční charakteristika) je technologie, která se nejvíce podílí na bezprecedentním potlačení RF šumu. Díky ní má zvuk mnohem více informací i detailů a mnohem méně deformací. U série signálových kabelů MYTHICAL CREATURE je technologie ZERO klíčovou technologií. Toto unikátní konstrukční řešení dokonale eliminuje elektrostatické pole mezi vodiči a zaručuje to nejmenší možné ovlivnění signálové cesty - zvuk je věrnější, přesnější i živější. 

 

Stínění - Uhlík a Grafen

 

Vysokofrekvenční (RF) šum je dnes všudypřítomný a poškozuje tak signál více než kdykoli dříve. Proto Mythical Creature interconekty využívají sofistikovanější technologie na potlačení šumu než v minulosti. Kromě univerzálně aplikovaného základu řízení směru vodičů pro nasměrování indukovaného RF šumu a ZERO-Technologie, Dragon má stínící vrstvu tvořenou uhlíkovou a grafenovou odporovou sítí (grafen je ultra-tenký High-Tech materiál),  systém 72v DBS a celostříbrné vodiče pro odvod RF. Tyto technologie výrazně minimalizují RF šum, který se tak nemůže dostat do aktivních obvodů a být příčinou ztrát v transparentnosti.
 
 
Již více než 40 let používá AudioQuest u RCA kabelů dvojité symetrické zapojení, aby nedošlo k využití stínění jako nevhodného zemního referenčního vodiče. Signálové kabely z řady Mythical Creature však poprvé přináší diskrétní signálové vodiče oddělené od samostatného referenčního zemnění. Není to nová technologie, ale protože s implementací ZERO-tech by byly kabely velmi tuhé a těžce použitelné, je účelné vést každý vodič samostatně a ne společně v jednom plášti.

 

PSS - Solid Perfect-Surface Silver = dokonale hladké vodiče ze 100 % stříbra

 

Technologie PSS je aplikována na stříbro extrémní čistoty a přináší tak nevídaný kontrast a bezprecedentní čistotu zvuku. Jedná se o nejvýše postavený materiál, který Audioquest používá na výrobu kabelů. Kvalita materiálu vodiče má velmi významný vliv na celkovou kvalitu kabelu. To, jak je povrch vodiče vyhlazený je rozhodující, protože povrchová vrstva vodiče má klíčový vliv na výslednou kvalitu přenášeného signálu. AudioQuest proto používá u kabelu DRAGON 100 % stříbrné vodiče s extrémně hladkým povrchem (PSS) s "dlouhým zrnem", a významně nižším počtem přechodů mezi jednotlivými zrny materiálu. Protože právě v přechodech mezi zrny materiálu většinou vznikají nežádoucí změny v signálu. Samozřejmě, že použitý materiál je vysoce čistý a obsahuje pouze zanedbatelné, minimální množství kyslíku. Použity jsou směrové vodiče s tuhým jádrem, které zabraňují interakci mezi jednotlivými vlákny, která bývá hlavním zdrojem zkreslení.

 

FEP vzduchové trubice z inertního fluoropolymeru

 

Vzduch je nejlepší izolant a vzduchové trubice tak nejlépe eliminují kontakt mezi vodiči a izolací. Výsledkem je menší zkreslení a větší dynamika zvuku. Trubice z tohoto speciálního FEP (velmi drahého) materiálu přináší významě vyšší pozitivní účinek na čistotu pozadí než běžný polyethylén.

 

DBS 72 V Dielectric-Bias System

 

Inovovaný systém polarizace dielektrika. Tato AudioQuest technologie dramatickým způsobem snižuje nelineární zkreslení a eliminuje vliv radiových frekvencí. Veškerá izolace je zároveň dielektrikum, jehož elektrické vlastnosti také významně ovlivňují celkovou integritu signálu. Patentovaný systém DBS společnosti AudioQuest vytváří silné a stabilní elektrostatické pole, které nasycuje a polarizuje (organizuje) molekuly dielektrika. Tím je minimalizováno nelineární časové zpoždění, a výsledkem je jasnější zvuk, přicházející z "černějšího" pozadí.

 

Konektory

 

Aby byla maximalizována vodivost a odolnost vůči RF rušení, má plášť konektorů DRAGON postříbřené pokovení pod průhledným lakem. Všechny kontakty konektorů jsou vyrobeny z extrémně čisté červené mědi se silnou vrstvou stříbra. Spoje svařované za studena zabraňují deformaci, která by byla způsobena pájením nebo dokonce odporovým svařováním. Uzemněný postříbřený plášť konektoru maximalizuje rozptýlení šumu účinným omezením vysokofrekvenčního šumu kapacitní vazbou na signálové vodiče.

 

Signálový kabel DRAGON lze vyrobit i v jiných délkách. S konkrétním požadavkem se na nás obraťte.

 

Hodnocení nového kabelu DRAGON:  "Robert Harley,  The Absolute Sound , říjen 2022."

  • "Dragon je nejvýraznější pokrok ve výkonu propojení, se kterým jsem se za 33 let plného hodnocení na setkal."
  • "Dragon nebyl jen jiný; byl ve všech ohledech lepší a pozdvihl hudební zážitek na zcela novou úroveň a dokázal věci, které jsem nikdy dříve z kabelu neslyšel."
  • "Od nejnižších basů po nejvyšší výšky měl zvuk jednoduše hutnější zabarvení, větší objem a lepší tonální váhu. Výšky byly prostě ohromující svou kombinací otevřenosti a rozlišení na jedné straně a hladkosti i kultivovanosti na straně druhé."
  • "Nový Dragon od AudioQuestu není jen jasnější a transparentnější, ale je také hudebně nejvděčnější. Dragon je drahý, ale v kontextu systému referenční kvality je nepostradatelný."

 

ODKAZY


 

VýrobceAudioquest
Popis
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.