GoldenEar

Značku GoldenEar založil v roce 2010 Sandy Gross, jeden z autorů z úspěchu značky Polk audio. Sám k tomu řekl:

"Navrhování reproduktorů je to, co děláme celý život; milujeme to a jsme v tom opravdu dobří.  Téměř ve všech případech kreativní podnikatelští zakladatelé velkých společností vyrábějících reproduktory v tomto odvětví odešli a jejich společnosti jsou nyní ve vlastnictví soukromých kapitálových společností nebo jsou součástí velkých konglomerátů. Chtěli jsme vrátit zpět kombinaci podnikatelského ducha a vášně pro neuvěřitelný zvuk, která vždy poháněla tento obor a pomáhala vytvářet velké reproduktorové společnosti minulosti."

Značka nabízí široký sortiment reprosoustav pro stereo i domácí kino. Typickým je pro ni používání páskových výškových měničů, přinášejících špičkové rozlišení a jemnost ve zvukovém projevu. Některé sloupové modely jsou vybaveny aktivními basovými jednotkami, které zajišťuji perfektní odezvu v basovém pásmu a zároveň možnost si výsledný zvuk doladit s ohledem na poslechový prostor i nahrávku.

Unikátní technologie využívá firma i pro sortiment vestavných reprosoustav a excelentní je její řada subwooferů ForceField.

Společnost AQ je výhradním distributorem značky a v showroomech AQ audio studio máte jedinečnou příležitost se s unikátním zvukem GoldenEar seznámit.

Ofiiciální web značky: www.goldenear.com