T1 Phono
PROJECT T2
Mark Levinson
Showroomy
X-Tension9

Integrované stereo zesilovače KR Audio Electronics s.r.o.

Integrovaný zesilovač je nejobyklejší provedení zesilovače. Jednoduše k němu připojíte zdroj zvuku a reprosoustavy a audio sestava je hotová.

Integrovaný zesilovač v sobě  kombinuje dvě základní funkce - předzesilovač a koncový zesilovač. Předzesilovač zesiluje slabý audio signál ze z přehrávače nebo gramofonu na úroveň, která může být dále zpracována koncovým zesilovačem. Umožňuje samozřejmě nastavit hlasitost a často také některé parametry zvuku - například poměr výšek a basů. Koncový (výkonový) zesilovač pak zesiluje tento signál tak, aby byl dostatečně silný pro reproduktory.

Integrované zesilovače jsou ideální pro většinu fanoušků kvalitní reprodukce hudby, protože jsou kompaktní, jednoduché na používání a poskytují většině lidí dostatečný výkon pro běžné poslechové potřeby.

Jak vybrat integrovaný zesilovač?

Výkon a impedance

Prvním krokem je zjistit, jaký výkon potřebujete. Výkon se měří se udává ve wattech a zjednodušeně řečeno udává, jak hlasitě reproduktory budou hrát. Také je důležité zohlednit impedanci (odpor) reprosoustav. Impedance reprosoustav by měl být vždy nižší než impedance zesilovače. Nehrozí tak nepřiměřené zatížení zesilovače vysokým odběrem proudu.

Běžné regálové a reprosoustavy bez potíží v obvyklých obývacích prostorech „rozehraje“ zesilovač s výkonem 50W. U větších a složitějších reprosoustav je dobré myslet na dostatečnou výkonovou rezervu a volit zesilovače s vyšším výkonem (od 100W výš).

Vstupy

Zkontrolujte, kolik vstupů potřebujete. Měli byste jich mít dostatek  pro všechna vaše audio zařízení, jako jsou gramofon, CD přehrávač, televize -  ať už připojené analogově nebo digitálně. Mnoho moderních zesilovačů má také Bluetooth nebo Wi-Fi konektivitu pro bezdrátový přenos hudby.

Zvuková kvalita

Poslechněte si různé zesilovače a zjistěte, jak zní. Zvuková kvalita je subjektivní záležitost, a každý má jiný vkus. Zkuste poslouchat různé žánry hudby a zkontrolovat, jak zesilovač zvládá různé zvukové nuance. I když mají dva zesilovače podobné či stejné parametry, zvukově se dost podstatně můžou lišit. Některé jsou univerzální, některým vyhovují lépe pouze určité žánry.

Rozpočet

Stanovte  si rozpočet - integrované zesilovače pořídíte v cenách od 10 000 Kč až po statisíce a je důležité najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou. A hlavně držet rozumné „proporce“ v rámci ceny celé audiosestavy

Náš tip:

Nic nenahradí poslechovou zkušenost. V našich poslechových studiích  najdete integrované zesilovače s rozdílným zvukovým projevem. U dražších zesilovačů možňujeme i poslech ve vašich domácích podmínkách na vašich repro

Zobrazit víceZobrazit méně
Cena a štítky
Výrobce
(1)
(4)
(1)
(4)
(2)
(2)
(1)
(2)
(7)
(1)
Výpis je omezen filtrem
2 produkty
KR Audio Va 830 - amplifier
Kód:krva830

KR Audio Va 830 - amplifier

195 000 Kč
Na objednávku
Doprava zdarma
Integrovaný elektronkový zesilovač s lampami KR300B a výkonem 2 x 40 W.
KR Audio Va 680 I - amplifier
Kód:krva680i

KR Audio Va 680 I - amplifier

697 000 Kč
Skladem 1 ks
Doprava zdarma
Legendární High-End integrovaný SET elelktronkový zesilovač s výkonem 2 x 60 W.
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.