JBL

JBL, zkratka pro James B. Lansing Sound, byla založena v roce 1946 v Kalifornii jako malá společnost založená Jamesem B. Lansingem, který byl průkopníkem v oblasti reproduktorů a audio technologií. Jeho vášeň a inovativní přístup vedly k vývoji některých ikonických reproduktorů, které se staly standardem v průmyslu. Firma JBL stála při nástupu zvuku do kinematografie a jejími repro byly vybaveny stovky tehdejších kin.

V roce 1969 byla JBL zakoupena společností Harman International a od té doby se stala jednou z nejuznávanějších značek ve světě zvukových systémů. Jejich reproduktory byly a jsou používány v koncertních síních, nahrávacích studiích i domácích audio systémech po celém světě.

JBL se proslavila mimo jiné svými inovacemi, jako jsou první reproduktory s neodymovými magnety, prvotřídní studiové monitory nebo ikonické reproduktory pro automobily. Značka je známá svou vysokou kvalitou zvuku, spolehlivostí a designem. Dodnes JBL pokračuje v inovacích a nabízí širokou škálu produktů od přenosných reproduktorů a sluchátek po profesionální audio systémy a reproduktory do aut.

JBL si udržuje svou pozici jako jedna z předních značek ve světě audio technologie a její jméno je spojeno s excelentním zvukem a vynikajícím uživatelským zážitkem.

Nedávno firma uvedla na trh v rámci retro řady Classic také hifi komponenty – zesilovače, gramofon, streamer a CD přehrávač.

Společnost AQ je výhradním distributorem značky JBL na českém trhu.

Oficiální web značky: https://www.jbl.com/home-audio/