Mark Levinson
Showroomy
X-Tension9
PROJECT DEBUT

Převodníky Arcam

Převodníky (nebo také DAC) slouží k převodu digitálních dat na analogový hudební signál. Stačí připojit počítač přes USB nebo jiné zařízení s digitálním výstupem a získáte kvalitní zdroj hudby.

Nejčastějším zdrojem hudby jsou dnes stresmovací služby, jako například Spotify, Apple Music nebo TIdal. Kvalitní hudební soubory si můžete i koupit a stáhnout k vlastnímu použití - například na české službě Supraphonline, kde pořídíte i alba ve studiové kvalitě v rozlišení 24bit/192kHz.

Výhody D/A převodníků

Samostatné D/A převodníky poskytují zpravidla lepší zvukový výsledek než převodníky zabudované v zesilovačích nebo AV receiverech - záleží samozřejmě na kvalitativní (a tedy i cenové) úrovni.

Jak vybrat digitálně analogový převodník

Pokud jde o zvuk, stejně jako u streamerů záleží na kvalitě D/A chipů a nejlépe je si vybraný model poslechnout na vlastní uši. 

Důležité také je si promyslet, co bude zdrojem digitálních dat: může to být počítač (nejčastěji přes konektor USB-B), nebo televize, případně CD nebo DVD přehrávač (typicky připojené přes digitální optický nebo koaxiální kabel.  Právě zvuk těchto často starších přístrojů si můžete vylepšit moderním D/A převodníkem.

Jak zapojit D/A převodník do audio sestavy

D/A převodník zapojíte do sestavy jako kterýkoli jiný zdroj signálu - k zesilovači, AV receiveru nebo k aktivním reprosoustavám. Nejčastěji použijete RCA konektory nebo XLR konektory.

Náš tip: I u D/A převodníku nepodceňte adekvátně kvalitní propoovací kabeláž, která přenese hudební signál v nejleopší možné kvalitě.

Zobrazit víceZobrazit méně
Cena a štítky
Výrobce
(1)
(4)
(1)
(3)
Výpis je omezen filtrem
1 produkt
ARCAM musicBOOST
Kód:rmusicboost

ARCAM musicBOOST

990 Kč3 190 Kč
Skladem > 10 ks
-69 %
Sluchátkový zesilovač, DAC a přídavná baterie pro iPhone 6
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.