Řemínek pro Signature 12 (1940675316) - krátký pro motorovou kladku.

Originální náhradní řemínky (2 ks) pro motorovou řemenici gramofonu Project Signature 12.
Řemínek pro Signature 12 (1940675316) - krátký pro motorovou kladku.
Řemínek pro Signature 12 (1940675316) - krátký pro motorovou kladku.
Řemínek pro Signature 12 (1940675316) - krátký pro motorovou kladku.
Skladem Červenka 6 ks
499 Kč 412 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:ihnedPřepravní společností:zítra
Kód9prs12shortVýrobcePro-JectZáruka24 měsícůEAN8595122733506

 

Originální náhradní řemínek pro přenos energie z hnací řemenice motoru gramofonu Project Signature 12 (dva kusy)


 

Kulatý řemínek vhodný pro gramofony:

O 2 mm / O 105 mm

  • SIGNATURE 12

 

Gramofon Pro-Ject Signature 12 má dva hnací motory a pro přenos energie z řemenic motorů se využívají 2 tyto krátké řemínky. S jejich výměnou doporučujeme zároveň vyměnit i dlouhý řemínek (1940675315) pro pohon otočného talíře gramofonu.

 

Poznámka: Není-li váš gramofon mezi vyjmenovanými modely, vyhledejte vhodný řemínek v konfigurační tabulce kterou najdete v sekci ke stažení.

 

Všechny hnací řemínky Pro-Ject jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a jsou optimalizovány pro konkrétní modelové řady gramofonů Pro-Ject.

 

Chcete-li prodloužit životnost hnacího řemínku, nedotýkejte se ho nikdy rukama. Při instalaci nebo při manuální změně rychlosti použijte speciální plastový klíč (dodávaný jako standardní příslušenství s gramofony Pro-Ject) a nasaďte řemínek pomocí klíče na kladku.

 

 

KDY JE NUTNÁ VÝMĚNA ŘEMÍNKU?


 

Každý gramofon s řemínkovým pohonem vyžaduje pravidelnou výměnu řemínku. Kdy přesně je tato výměna nutná je závislé na více okolnostech jako je vliv prostředí, četnost používání atd. Všimnete-li si, že gramofon nedosahuje plné rychlosti, neudrží správnou rychlost, kolísá nebo nelze přepínat rychlost otáčení, nastal právě čas, kdy řemínek dosáhl hranice životnosti.Chcete-li předejít těmto příznakům, je nutná pravidelná kontrola řemínku. Sejměte řemínek z gramofonu a mírně ho napněte. Na kvalitním řemínku by nebudou být patrné malé narušení soudržnosti. Pokud uvidíte nějaké trhliny, znamená to, že řemínek postupem času vyschl a je nutná včasná výměna.Pokud gramofon pravidelně nepoužíváte a po období delší nečinnosti se může stát, že se řemínek samovolně protáhne, případně praskne. Řemínky samovolně vysychají a stárnou a tento prosces nelze zastavit. Vysoké teploty a vlhkost mají tak zásadní vliv na životnost řemínků. Pravidelná výměna řemínku je tak nutností a zárukou kvalitního zvuku.Při výměněn řemínku je však nutné dodržovat původní specifikaci a co je nejdůležitější - stejný tvar a rozměry řemínku. Není možné přejít ze čtvercového pásu na kulatý nebo jinak. Odlišný tvar by nebyl přizpůsoben řemenici (hnací osa motoru) gramofonu a v důsledku odlišné kontaktní plochy by otáčky nebyly správné a zároveň by vlivem tření mohlo docházet k vyššímu opotřebění řemínku nebo jeho prasknutí.

 

 

 

 

VýrobcePro-Ject
Popis
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.