T1 Phono
PROJECT T2
Mark Levinson
Showroomy
X-Tension9

Streamery Arcam

Streamer (nebo také síťový přehrávač) slouží k přehrávání hudby ze streamovacích služeb (Spotify, Tidal, Apple Music a dalších) , ale také z lokálních zdrojů, nejčastěji serverů. Zpřístupní vám také tisíce internetových rozhlasových stanic z celého světa.

Je to  zařízení, které se prostřednictvím ethernetového kabelu či wifi připojí ke zdroji hudby – digitálním datům - a ty pomocí digitálně-analogového převodu promění v hudební signál.

Výhodou streamerů je, že nevyžadují k provozu žádné počítačové znalosti, jejich ovládání je jednoduché, nejčastěji prostřednictvím mobilní aplikace

Jak vybrat streamer?

Nabídka streamerů je dnes široká, v nejrůznějších cenových kategoriích a dobrou zprávou je, že za poměrně málo peněz získáte kvalitní zvuk - záleží jen na tom, jak kvalitní bude zdroj digitální hudby.

Streamer nemusí být nutně velký – miniaturizace součástek umožňuje je umístit do poměrně malé krabičky – za všechny jmenujme například přístroje firmy Pro-Ject. Pokud chcete umístit streamer jako plnohodnotný komponent do hifi sestavy, sáhněte raději po standartní šířce.

Kromě kvality použitých součástek bude rozhodující i konektorová výbava – k některým streamerům připojíte digitálně přes koaxiální či optický vstup např. svou televizi a můžete si užívat kvalitního zvuku prostřednictvím hifi-sestavy

Jak zapojit streamer do audio sestavy?

Streamery jsou nejčastěji vybaveny klasickými RCA (cinch konektory), takže postačí kvalitní kabeláž tohoto typu, která nebude degradovat kvalitu zvuku. Některé mají i digitální výstupy – díky nim můžete porovnat kvalitu externího D/A převodníku, např. v zesilovači či receiveru.

Náš tip: stejně jako u jiných zdrojů hudby i zde platí, že se je dobré nepodcenit kvalitu signálových kabelů. Jejich (ne)kvalita se může negativně projevit na výsledné kvalitě zvuku.:

Zobrazit víceZobrazit méně
Cena a štítky
Výrobce
(1)
(1)
(5)
(7)
Výpis je omezen filtrem
1 produkt
ARCAM ST5 - Síťový přehrávač
Kód:rst5

ARCAM ST5 - Síťový přehrávač

23 690 Kč
Skladem 5 ks
Elegantní síťový přehrávač s vysokým rozlišením a podporou MQA a ROON.
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.