Pro-Ject T2W + Sumiko Rainier - Wi-Fi gramofon s možností streamování - matná bílá

Inovativní Wi-Fi gramofon s předzesilovačem a možností bezeztrátového streamování.
Pro-Ject T2W + Sumiko Rainier - Wi-Fi gramofon s možností streamování
Pro-Ject T2W + Sumiko Rainier - Wi-Fi gramofon s možností streamování
Pro-Ject T2W + Sumiko Rainier - Wi-Fi gramofon s možností streamování
Pro-Ject T2W + Sumiko Rainier - Wi-Fi gramofon s možností streamování
Pro-Ject T2W + Sumiko Rainier - Wi-Fi gramofon s možností streamování
Skladem Červenka 4 ks
23 990 Kč 19 826 Kč bez DPH

Osobně v prodejně:pondělí 22.7.Přepravní společností:úterý 23.7.
Kód9pt2whswrPN VýrobcePro-JectZáruka24 měsícůEAN9120129861045

 

Inovativní Wi-Fi gramofon s předzesilovačem a možností bezeztrátového streamování


 

T2 W je první gramofon budoucnosti od společnosti Pro-Ject. Pro-Ject si klade dlouhodobě za cíl nabídnout svým zákazníkům vysoce kvalitní produkty, které nabízejí špičkový zvuk a vynikající míru přidané hodnoty. Nejnovější přírůstek model T2 W není výjimkou. Ztělesňuje nejnovější trendy a rozšířuje možnosti přehrávání gramofonových desek. Gramofon T2 W umí totiž kromě standardního analogového přehrávání vinylů, také komunikovat po síti se streamerem, který je součástí vašeho reprodukčního zařízení. Nemusí být nutné žádné analogové signálové kabely a přesto můžete díky komunikaci se streamerem nebo třeba chytrým televizorem přehrávat po síti vaši oblíbenou sbírku analogových gramofonových desek. A to dokonce i v rámci systému multiroom v několika místnostech. Streamování funguje s podporou sítě UPNP s většinou současných síťových produktů (chytré televizory, A/V receivery domácího kina, reproduktory pro streamování, atd.) Tato převratná novinka na jedné straně zachovává všechny výhody klasického analogového poslechu, ale zároveň se přizpůsobuje modernímu životnímu stylu a nejnovějším potřebám digitálních reprodukčních systémů, při zachování kvalitativních standardů Hi-Fi poslechu.

 

INOVACE I KLASIKA

 

Gramofon T2 W patří do kategorie Plug & Play, což znamená, že je osazený nejen 9" přenoskovým ramenem a MM přenoskou Sumiko Rainier s eliptickým hrotem, ale má dokonce již z výroby přednastavený přítlak. Stačí tedy nasadit řemínek na subtalíř, umístit na něj otočný talíř, položit záznam a po připojení gramofonu můžete začít přehrávat. Celá operace sestavení gramofonu je uživatelsky velmi jednoduchá a trvá pouze jednotky minut.

 

9" hliníkové rameno má efektivní délku 230 mm, ložisko s minimálním třením, viskózně tlumený zvedáček a pružinový antiskating ovládaný na základně ramene - toto zajímavé řešení je u gramofonu Pro-Ject využito poprvé. Rameno je jednodílné s ½" uchycením a dodávanou přenosku Sumiko Rainier je možné tedy kdykoliv v budoucnu vyměnit. Dominantním estetickým prvkem gramofonu je 10 mm silný talíř z čirého skla. Díky své hmotnosti 1,7 kg zaručuje minimální kolísání otáček. Talíř je poháněný krátkým plochým hnacím řemínkem přes subtalíř na ultra přesném (0,001 mm) hlavním ložisku s osou z kalené oceli.

 

Synchronní motor je napájený elektronikou, která umožňuje elektronické přepínání otáček mezi 33,3 a 45 ot./min. Elektronika zároveň řídí stabilitu rychlosti otáčení. Kolébkový přepínač otáček je prakticky umístěný na levém boku šasi. Součástí elektroniky gramofonu je také nově řešený phono předzesilovač s pasivní korekcí RIAA vhodný pro přenosky typu MM. Je to poprvé, co gramofon Pro-Ject využívá integrovaný phono předzesilovač této kvalitativní úrovně, právě s ohledem na nutnost zajistit vysokou kvalitu zvuku při streamování. (Na obrázku panelu elektroniky níže, je patrná velikost a pečlivé oddělení předzesilovače umístěného vpravo od digitálních komponentů usazených vlevo).

 

Šasi gramofonu je z precizně opracované MDF desky s povrchovou úpravou z lesklé černé mikrodýhy, která může být alternativně ořechová nebo matná bílá. Jako podstavy slouží tři odpružené nožky, které pomáhají eliminovat vibrace přenášené na gramofon z okolí. Základní deska je prostá jakýchkoliv plastových dílů což opět snižuje přenos vibrací a prodlužuje životnost.

 

PRVNÍ GRAMOFON S MOŽNOSTÍ STREAMOVÁNÍ

 

To, co T2 W odlišuje od jiných gramofonů, je rozšíření konektivity připojení prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi 2,4 nebo 5 GHz se standardy IEEE 902.11a/b/g/n/ac/ax a 2 x 2 MIMO. Kromě analogového signálového výstupu má gramofon na zadním panelu i ethernetovou zásuvku RJ 45 a obvody umožňující bezdrátové nebo síťové připojení k internetu, modulátor signálu jak pro LAN, tak bezdrátovou WLAN síť a A/D převodník. Připojení k LAN síti je automatické, Wi-Fi je nutné nakonfigurovat. Tato technologie připojení umožňuje streamovat bezeztrátově hudbu v rozlišení 24-bit / 48 kHz do kompatibilních zařízení a díky aplikaci Pro-Ject Control je ovládání intuitivní a snadné. Vzhledem k bezztrátovému přenosovému formátu FLAC 48 kHz / 24 bit spolu s nejnovějším WLAN standardem 2 × 2 MIMO (Multiple-Input Multiple-Output) je zaručena maximální stabilita signálu a lepší ochrana dat před ztrátami. Takto stabilní přenos zároveň přínaší i výrazně lepší dynamiku, plně srovnatelnou s analogovým záznamem.

 

Podpora Wi-Fi a možnost přehrávat hudební signál z gramofonu bezdrátově třeba i v jiné místnosti nebo několika dalších místnostech je u gramofonů unikátní a dělá z tohoto modelu horký tip jak pro klasické milovníky analogu, tak  pro mladší progresivní příznivce moderních technologií. Výsledkem výrobního procesu i výběru prémiových materiálů je elegantní stylový design a bohatý, živý zvuk. Součástí T2 W je silně stíněný phono kabel s polo-symetrickou geometrií a nízkou kapacitou i s RCA zakončením. K dispozici je také protiprachový kryt a plstěná podložka na talíř pro zvýšenou ochranu vašich gramofonových desek.

 

T2 W je nový inovativní zázrak. Hi-Fi gramofon, který vypadá i hraje skvěle, s všestarnnými možnostmi využití, vyrobený v Evropě, v továrně s desítkami let tradice a zkušeností při vývoji a výrobě špičkových gramofonů. 

 

ODKAZY


 

Videoprezentace YOUTUBE (En)

 

Recenze COMPUTER BILD (DE)

 

Video představení řady T - část 1 (EN)

 

Video představení řady T - část 2 (EN

Odstínsatin white
VýrobcePro-Ject

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE GRAMOFONU  


 

 • Wi-Fi přenos: IEEE 802. 11a/b/g/n/ac/ax 2 × 2 MIMO, 2,4 / 5 GHz
 • Formát přenosu: 48 kHz / 24 bit, bezeztrátový

 • Rychlost: 33 a 45 (elektronicky)

 • Rozptyl rychlosti: 33: 0,6 % / 45: 0,5 %

 • Kolísání rychlosti: 33: 0,19 % / 45: 0,17 %

 • Pohon: Řemínkový - s elektronickou kontrolou rychlosti

 • Přenoska: SUMIKO Rainier 

 • Talíř: Skleněný (+ plstěná podložka) - 1 cm silný s průměrem 300 mm, hmotnost 1,7 kg

 • Hlavní ložisko: Nerez ocel v mosazném pouzdře

 • Odstup rušivých napětí: min. 67 dB

 • Rameno: 9" - efektivní délka ramene 23 cm

 • Přesah: 22 mm
 • Efektivní hmotnost ramene: 9,5 g

 • Rozměry: 457 (Š) × 134 (V) × 335 (H) mm – s protiprachovým krytem

 • Napájecí zdroj: 15 V DC / 800 mA (součástí dodávky) - spotřeba 4,5 W - v pohotovostním režimu 2 W
 • Hmotnost: 5,5 kg

 • Připojení: RCA - stereo,  zlacené konektory, vstupy: LAN, RJ45; Wi-Fi

 • Dodávané příslušenství: Protiprachový kryt, plstěná podložka, SP adaptér, napájecí zdroj, phono RCA kabel
PopisTechnické parametry
Odborný přístup k prodeji
Specializujeme se výhradně na audiotechniku.
Největší skladové zásoby
A to jak produktů AQ, tak distribuovaných značek.
3 showroomy a poslechové místnosti
Zboží si můžete vyzkoušet “na vlastní uši”.
Exkluzivní doprodeje za skvělé ceny
Akční nabídky, které jinde nenajdete.